17 June 2012

Uued seelikud

Ma tellisin omale raamatu - Sew What! Skirts: 16 Simple Styles You Can Make with Fabulous Fabrics Tegelikult oleks võinud rohkem tähele panna sõna Simple, sest et tõesti, raamatus on väga lihtsad projektid. Ent väga meeldib see, kui lihtsalt on ära seletatud seal iseenda mõõtudele lõigete tegemine.


No ja siis oli vaja ära katsetada, et kas ja kuidas töötab - ehk kui lihtne raamatus olevate juhiste järgi on lõikeid joonistada :)
Kõigepealt õmblesin endale kapis seisvast kangajupist lihtsa poolratasklošš seeliku.


Kuna kangas oli hästi lihtne, siis leidsingi, et seal võiks midagi ekstra olla. Nii sai alumine äär mitme sirge (no mõnest kohast lainetab ka veidi) õmbluse võrra rikkamaks ja lisaks narmendab ka natuke. Ent sobib minu meelest väga hästi suviseks kandmiseks.


Teine projekt oli lihtne a-lõikeline seelik, mida mu õde palus oma lõpetamiseks. Algul oli küll soov, et seelik võiks olla pikk. Aga kuna me ei leidnud ühtegi sobivat kangast pika seeliku jaoks ja see leitud kangajupp oli liiga lühike, siis saigi hoopis põlvepikkusega seelik (mis siis eest natuke lühem ja seljatagant pikem). Oh ja küll oli aeganõudev sellise õhukese kanga õmblemine.. Kuid õnneks lõpptulemus tuli väga ilus!


I bought myself a new book and needed to try how easy is to make my own skirt pattern. These are new skirts, that I`ve recently sewn. I made one skirt to myself and the other one (light blue) for my sister.

2 comments:

sircu said...

See alumise ääre kaunistamine õmblustega on küll väärt mõte. Lihtsa seeliku saabki põnevaks selliste detailide lisamsega:) Aga kas see raamat õpetabki siis ise lõikeid konstrueerima?

Maarit said...

Raamatus on ära toodud järgmiste seelikute lõigete konstrueerimine: kitsas, a-lõikeline, hõlmik, poolratasklošš, voltidega ja volangidega seelik. Ning nende mitmeid erinevaid variatsioone, kokku 16 seeliku ideed-näpunäited tegemiseks.
Ma arvan, et kui meeldib seelikuid õmmelda (või siis pigem kanda :)), ent pelgand seni ise lõiget teha, võib see raamat olla hea töövahend. Need skeemid seal kuidagi lihtsad (a see võib vabalt ainult mulle nii näida, et lihtne on)

Related Posts with Thumbnails