22 July 2011

Sakilise mustriga käevõru

Läksin hoogu või teisiti võib ka öelda, et oleks mille vahel valida - seetõttu on valmis veel üks käevõru, seekord sakilise mustriga.
Mõõdud - pikkus 14 cm, laius 4 cm ning pikenduskett 6 cm.
Mulle endale väga meeldivad pikendusketi otsas sillerdavad lihvitud helmed! Ning need klõbisevad ka vahvalt, kui käevõru käel ja kätt liigutada.


This is a chevron pattern beaded wide bracelet - it’s feminine, chic, elegant and original! And the bracelet is so light and comfortable! Thanks to the extension chain, it can be fit practically to anyone :)
I used matte pink and shiny cream seed beads.
At the end of the extension chain there are added six different size glass beads. As you can see in one picture how the beads shine in the sun...
And I used herringbone technique to make this bracelet.
This bracelet is perfect for evening wear or to bright up your casual day - more info from my shop.

18 July 2011

(Pool)ratasklošš-seelik

Kuna ma paanidega seeliku lõike tegemise juhendi panin kirja, siis siit tuleb teine veel - selleks on (pool)ratasklošš-seelik. Seda tüüpi seelik on minu meelest hästi ilus ning naiselik ja lisaks korralik kangaröövel :) 

Esimesel korral seda tüüpi seelikut tehes, oli mul vaja alus-seelikut mu rohelisele heegeldatud seelikule – siis laotasin heegeldise kangale laiali ja lõikasin alus-seeliku selle järgi välja. Teisel korral arvutasin kõik korralikult välja ning sain valmis musta seeliku (millele mõnda aega hiljem lillekesed peale tikkisin/õmblesin).
Tegelikult saab kasutada poolratasklošš-seeliku tegemisel ka 4-paaniga seeliku lõiket, tehes paanid alt laiad (nagu mu sinine seelik). Kuid kui ei soovi ette ja taha keskjoonele õmblust, siis ongi parem variant see alljärgnev lõige/joonis.

Lõike tegemiseks on vaja SUURT paberit.
Mõõda oma vööümbermõõt ja samuti pane paika oma tulevase seeliku pikkus.
Kuna nii ratasklošš kui ka poolratasklošš-seelik tuleb üles joonestada sarnaselt, siis kõigepealt kirjas see esimene variant ja pisut allpool teine.

RATASKLOŠŠ - joonesta ristsirged punktist A (jooned AB ja AC).
Edasi märgi joonisele vööjoon. Joonisel olev AD ning AE pikkus = (vööümbermõõt:2):3,14.
Näiteks kui vööümbermõõt on 70 cm, siis (70:2):3,14= 11,1. Seega punktid D ja E on punktist A 11,1 cm kaugusel.
Minul sirklit ei ole, seega märgin vöömõõdu punktidega ja sealt ühendan punktid ja nii saab joonisele vöömõõdu. (sirkliga on aga seda ümarat joont kindlasti kordades lihtsam teha).
Seeliku pikkus on DC või AB mõõt.
Antud lõige ¼ seelikust (õmblused on nii külgedel, kui ka ees ja taga).


joonis enda tehtud, kuid joonise tegemisel oli abiks raamat „Õmble ise“ K.Sokk, O.Soone 

POOLRATASKLOŠŠ - seeliku vööjoon on joonisel olev punktiirjoon. Selle kaugus punktist A tuleb arvutada järgmiselt: vööümbermõõt:3,14.
Pikkust on sel juhul vaja lisada juurde, soovitud seeliku pikkuseni. Antud lõige on ½ seelikust (õmblused jäävad vaid külgedele)

Kangast välja lõikamisel lisa kindlasti õmblusvaru. Lõime suund antud lõike puhul on üks sirgetest külgjoontest - sõltuvalt siis kuidas see lõige kangale laotada. Mõnusat õmblemist!
Ma ei hakka kirjutama, et kuidas seda kõike kokku õmmelda – oma lihtsameelsuses eeldan, et kui suudad juba lõike ära joonistada, siis oskad õmmelda ka :)

15 July 2011

Maagiline punane käevõru

Klassikaline kooslus - punane ja must. Aga samas ka väga ilus! 
Käevõru tegemisel arvutasin selle laiust ja et mitu punast või musta triipu teha võiks... kui korraga plahvatas, et ega ma ju ei pea tegema triipudest mustrit - võivad olla lihtsalt triibud, ebakorrapäeraselt. 
Osad punased semmnehelmed sillerdavad ka, sellest ka selline maagiline sära. 
Mõõdud: 15,2 cm pikk, 3,5 cm lai ning pikenduskett 7 cm + imekaunid helmed. This is a magical burgundy red and black wide bracelet handmade by me. 
I used burgundy red and black seed beads. Some of the red beads sparkle just a bit and give the bracelet magical look.
At the end of the extension chain there are added two different size and shape glass beads.
And I used herringbone technique to make this.
Related Posts with Thumbnails