29 June 2011

Paanidega seelik

Kuna mu blogisse satub viimasel ajal üha rohkem inimesi otsingusõnadega paanidega seelik (ilmselt soov suveks uut seelikut õmmelda), siis alljärgnev tekst on ülevaade sellest, kuidas mina „leiutan” paanidega seeliku lõike. Siin blogis olen kajastanud kolme paanidest õmmeldud seelikut (kaks neist kuue paaniga, üks nelja paaniga): suveseelik, velvet seelik ning sinine seelik
Ahjaa, ei ole mina õppinud õmblemist rohkem kui seda põhikooli tööõpetuse tundides, see ongi minu aluspagas. Kõik muud teadmised on tulnud töö käigus katse-eksituse meetodil :) Seega see juhend on ka pigem, et kuidas mina õmblen, mitte aga et nii peabki tegema.

Niisiis paanidega seelik:
Kõigepealt, mõtle välja, et mitme paaniga seelikut soovid, kas nelja või kuue (või kaheksa...) paaniga. Seejärel on vaja järgmisi mõõte:
1) vööümbermõõt
2) puusaümbermõõt (kõige laiem koht)
3) seeliku üldpikkus (seda ei tohiks mõõta nii, et paned mõõdulindi vöökohale ja hakkad ettepoole kummarduma, nii saab mõnevõrra lühema seeliku mõõdu ;))
Lisaks mõtle välja, kui laia seelikut vajad – sealt tulenevalt, kas on paanid alt kitsamad või laiemad. Kui mõõdud võetud, võta suur leht paberit (või kalkat), millele paani joonist joonistama hakata.

Vastavalt kui mitme paaniga seelikut soovid, jagad oma vööümbermõõdu nelja või kuuega – saadud vastus = paani laius üleval (vt joonist). Lisaks joonista mõõdu keskele ristijoon, mis on soovitud seeliku pikkus. Seda ristjoont võid ka teha nii, et murrad oma paberi pikijoont keskelt pooleks ja murdekoht ongi ristjoon ja selle ümber moodustad kõik teised jooned.

Edasi mõõda 20 cm keskjoonest allapoole puusajoon. Puusajoonega on aga see lugu, et kui soovid kitsast seelikut, jagad puusaümbermõõdu paanide arvuga ja liidad saadud numbrile 0.5 cm. Ent kui soovid laia seelikut, nagu näiteks see sinine seelik, joonistad selle joone oluliselt pikema (klošš-seeliku puhul on keeruline öelda, et kui mitu cm juurde on vaja liita saadud numbrile – siin saab pigem mõelda, et kui laia seelikut on vaja ja seejärel seeliku alumise ääre mõõtu jagama hakata ning siis selle kaudu ka puusajoone laius paika saada (vaata skeemi edasi, saad aru, mis mõtlen, et altpoolt ülesse joonistamise all).

Järgmisena tõmba joonlauaga küljejooned, moodustub selline trapetsi kuju.
Edasi mõõda keskjoone ülemisest servast 0.5 cm allapoole ja joonista kaar – see kumerus on vajalik, et paanide ühendusõmblustesse ei tekiks nurki. Lisaks mõõda alumise ääre servadest samuti 0.5 cm ja joonista ka sinna kaar. Siinkohal arvan, et mida laiem seelik, seda suurem peab see kaar olema. Selle sinise seeliku puhul ehk oli see mõõt kuni 1 cm või nii...
Ja nüüd ongi olemas lõige, mille abil saab õmmelda paanidega seelikut :) Mina siinkohal arvutan korra ka teistpidi ümber, et kas kõik mõõdud klapivad ja kas mahub ikka kenasti vöö- ja puusaümbermõõdult tulevane seelik selga – see on see üheksa korda mõõda ja üks korda lõika (kangast).

Lõigete väljalõikamisel lõikel olev keskmine joon/murdejoon on kanga lõime suund (väga oluline silmas pidada!) ning kindlasti arvesta kangast lõigete väljalõikamisel ka õmblusvarudega.
Kui tekkis mõni küsimus või jäi mõni koht segaseks - küsi!
Edu õmblemisel!

Lõike joonis on küll mu enda tehtud, end abiks oli ka Weekend designer`i blogi. Seda blogi võib üldse põhjalikumalt sirvida, sest ta on nii mõnegi riideeseme lõike tegemise õpetuse sinna üles riputanud.

27 June 2011

Minu pood Etsy`s

Tegin selle lõpuks ära :) Mul on nüüd Etsy`s pood.
Algne plaan oli küll juba kevadel see "avada", ent erinevatel põhjustel tekkis tõrge... Nüüd aga tuleb aitäh öelda paarile utsitajale, kes jagasid virtuaalseid ja reaalseid "jalahoope" teemal - et MIDA ma ometi ootan... :) õiget hetke vist ootasin...
Poes küll väga palju kraami ei ole, aga eks see alguse asi. Ning eks see pigem ole mõeldud rohkem sinna piiri taha tarbijatele, aga loomulikult kõik kodumaised kliendid on ka väga teretulnud (või saatma jätkuvalt oma tellimusi-soove otse)!

Viimasena valminud imelist rohelist värvi käevõru

So, now it is done - I created my shop in Etsy. You are more then welcome visiting it. And ofcourse also bying something ;)
At the moment there are not much lisited there, but still, the shop is opend. :)

Küpsise-toorjuustu koogike

Ma jagan veel üht retsepti, sest see on lihtsalt nii hea, et on väärt jagamist ;)
Otsisin ideed, et mida teha oma sünnipäeva puhul töökaaslastele ning mõte oli juba paigas ("Kuldsest sokolaadiraamatust" leitud lihtsa šokolaadipirukate retsepti näol), kui leidsin põneva idee küpsistest ja toorjuustust väikesi koogikesi teha. Ja otsus oli tehtud, neid peab proovima. Minu erilised lemmikud on Domino-toorjuustu trühvlid, seega pidid need koogikesed ka head olema :)

jätsin lopergusemad koogid koju ülejärgmise hommiku hommikusöögiks :)

Retsepti idee on pärit Handle the Heat blogist - kas pole ahvatlev pilt?
Mina tegin nii:
1 suur karp Domino küpsiseid (see, millel on kolm väiksemat pakendit sees)
900 g maitsestamata toorjuustu
240 ml suhkurt
4 suurt muna (minul oli 5 väikest)
240 ml hapukoort
1 tl vaniljesuhkurt
näputäis soola

Kõik asjad peaks olema toasoojad. Segada toorjuust läbi, lisada suhkur, segada ühtlaseks. Munad omavahel segamini ajada (vahustama ei pea) ning niristada toorjuustus-suhkru segule, seda kogu aeg segades. Lisada hapukoor ja vaniljesuhkur ja näputäis soola ning kõik segamini.
Võta muffinipann ja vooderda pesad paberiga. Iga pesa põhja 1 küpsis ning toorjuustusegu peale. Ahjus oli u 150-160 kraadi juures kuskil 25 minutit - nii et tainas on hangunud. Seejärel maha jahutada ning u 4 tundi või üleöö külmkapis.
Head isu!

Minul oli väiksemate pesadega muffinivorm ja kui oli umbes pool kogust küpsiseid ära kulutanud, avastasin, et segu on mul oluliselt rohkem järgi... seega edasi tegin kõik küpsised pooleks ja nii sain koogikesed valmis tehtud. Lisaks oli mul see vorm nii väike, et ma ei saanud lasta neil vormis maha jahtuda, vaid pidin need välja tõstma ja uued ahju panema - sinna läks ka minu koogikeste kaubanduslik välimus. AGA, maitset see ei rikkunud :)
Koogikesi tuleb PALJU, edaspidi jagaks retsepti umbes kolmeks ja siis arvan, et jätkub täpselt selle 12 pesaga muffinivormile.

This is my version of those delicous cakes. Found the recipe from Handle the Heat blog. My cakes does not look that attractive, as Tessa shows, but the tase of them is heavenly good!! :)

21 June 2011

Kohupiimavorm maasikatega

Üks minu lemmik-magustoitudest. Samas kui see vormitäis valmis teha, on see väga hästi juba terve õhtusöögi eest, sest et kogus on täitsa korralik. Ning võib öelda, et mingil määral mu firmaroog - kõik kes mu juures seda söönud, kiidavad :)
Tavaliselt saab seda süüa otse vormist. Kuid maasikatoormoosiga on see veelgi parem.


Retsept on täpselt nii, et natuke üht ja natuke teist :) täpseid koguseid ei teagi. Algretsept oli vist SEE, mida siis ühele väiksele vormi-kogusele vähendama hakkasin.
Teen nii 1-2 muna (sõltuvalt kui suured need on, kui ikka pisikesed, läheb kaks) vahustan suhkruga, juurde 1 pakk kohupiima ning kõik segamini. Juurde veel natuke mannat ja natuke vaniljesuhkurt ning väiksesse vormi ja u 45 minutiks 200 kraadisesse ahju.
Head isu!
:)

20 June 2011

Pastelsetes toonides käevõru

Kord juba helmed välja võtnud, siis ei saanud pidama. Valmis ka teine käekee (eelmine on siin), mahedates pastelsetes toonides, mõnusalt triibuline. Kusjuures kui esimese toonina jäi kätte rohekas toon, siis käekees see praktiliselt silma ei hakkagi, sulandub sinisega kokku.


Kee on 17 cm pikk, 3,6 cm lai ning pikenduskett on 7 cm.


As I already was making one bracelet, I just could not stop. So here is an other beaded bracelet, with stripes.

16 June 2011

Valge käevõru

Imearmsatest valgetest helmestest käekee. Laiust on seekordsel käevõrul rohkem, just seepärast, et ikka paremini pilke püüaks. Kelmikust lisab armas väike lilleke, mis jäi sellest klambriteost üle. Ideaalne suveks, aiapeole või pulma... ;)


Käekee on 14.5 cm pikk, 4.7 cm lai, kinnitus+pikendus kett 8cm ning ootab omale kandjat...
LISATUD HILJEM: käevõrul omanik olemas! :)


Pearl-white bracelet cuff. Just beatuiful for summer - to go some party or even a weading ;)

05 June 2011

Tuunika

Ma olen totaalselt õmblemise lainel. Ja hetkel lõppu pole vist näha :)

Ma ei osta tavaliselt koju ootele lõnga, kangast või muid käsitöö asju, vaid soetan neid siis, kui mõni mõte on, mis teostamist vajab. Viimastest ostudest meenub üks ilus õhuke kangas, millest ma ei saanud mööda kõndida ning sellest sai mõnus suveseelik. Kuid selliseid erandeid on ikka haruharva.
Ent seni ainsa kapis oleva kanga ostmiskuupäeva ma isegi ei tea, sest see oli mitu head aastat tagasi (rohkem kui kolm kindlasti). Ma tean, et ühel Abakhani tuuril seda nähes ei suutnud ma seda kuidagi ostmata jätta. See oli nii ilusat mererohelist (-sinist) värvi, põnevate ornamentidega ning hõbeniitki jookseb sealt triipudena läbi. Aga teha ei osanud ma sellest midagi... Vahetevahel ma tõstsin selle kanga ikka kapist välja ja iga kord jäin uuesti mõttesse, et kuidas ma ei oska sellest ikka mittekuimidagi teha.
Nüüd lõpuks leidsin ilusa lõike ja valmis sai see kahe õhtuga. Siinkohal pean mainima, et mulle vägaväga meeldib, kuidas õhtud valged on, sest tulevalgel nokitsemine ei meeldi mulle kohe üldse.  


Lõige ise on pärit eelmise aasta suvekuu Burdast.
Seljas on tuunika sama kena, nagu seal reklaamfotol :) Kuid riidepuul ei ole vormi, seega ongi selline ebamäärane kuju...
Mulle väga meeldib selle lõike juures, et selja osa on sale ja ees on need ohtrad voldid - nii ei ole üldmulje selline suur ja lai. Nüüd oleks veel beeže lühikesi pükse ka tarvis...ja vööd ka, et vahel pluusi pisut teisiti kanda.

I even to not remember when I bought this fabric, but I think more than three years ago. I usually do not by yarn or fabric, if I do not have an idea what to make - but this one had so beautiful color, that I just need to had it.
So it waited for the right project. And finally, it is ready! I found the perfect pattern from Burda and made a tunic for the summer. And now I need some beige short pants :)

Suvi

See seelik on täielikult suvevärvi :)
Suvesinine taevas või sillerdav veekogu ning kollane päike sära andmas!


Aga tehtud teine ümber ühest vanast seelikust. Enne oli see a-lõikeline põlveni ulatuv seelik. Kuna kangas oli hästi õhuke, õmblesin selle topelt. Samas see oli küllaltki rumal tegu, sest nii palju ilusat kangast läks tegelikult raisku. Kuid seda kunagi mitu head aastat tagasi õmmeldes, ei osanud seda teisiti teha...
Ent tänu sellele, et seelik oli just sel viisil õmmeldud, sai sellest nüüd kenasti ümber õmmelda 4 paaniga alt lai seelik. No ja seekord sai see omale sinisest puuvillasest kangast voodri.
Nüüd saab õue päikse kätte keerutama minna ;)
Related Posts with Thumbnails