28 May 2011

Kiisu, kes on hoiul

Üks armas kiisu on mul kodus. Ja taaskord on mu kodu vaid hoiukodu või ajutine kodu, kuniks armas kiisu omale päriskodu saab. Kiisu pärit varjupaigast, saab juulis kaheseks ja enne minu juurde sattumist oli teine terve oma elu varjupaigas elanud :(
Aga on teine superluks kass, kellel süles nurruda meeldib, päikeselaikudes päikest võtta ja mänguhiirtega mängida.
Kuid kui Sina tunned, et kodus võiks üks tore kaaslane olla, siis kasside varjupaigast peaks küll endale väga truu sõbra leidma! Tasub uurida.
Või kasvõi ajutist kodu mõnele pakkuda.

22 May 2011

Valge padi

Leidsin kasutust ühele riidest kandekotile, mis oli minu jaoks väga ebamäärase kujuga ning lisaks ühe suure sangaga - kohe mitte minu stiil (kott oli saadud kuskilt reklaamkingitusena). See kandekott on nüüd padi. Ma küll jätsin reklaamid padjakatte sissepoole, ent kuna nad mingil määral ikka läbi kumasid, katsin padja t-särgist välja lõigatud ribadega, mis enne ohtralt krookeid omale said.
Padi on tänu neile volangidele mõnusalt pehme :)


"Tagumisele küljele" tegin natuke vildaka lillelaadse kujundi (viimastest järgi jäänud volangiribadest). Kuna kapis ühtegi lukku seismas ei olnud, tuli teha nööpkinnis ja kasutada ära seisvaid nööpe.
Kusjuures, esimest korda katsetasin õmblusmasinaga nööpide õmblemist - väga mugav variant :) Ainult et seda saab kasutada vaid lamedate nööpide puhul, kannaga nööpe kahjuks masin ei õmble...


I made a pillowcase from a shopping bag, that had not so good shape for me (and also some goofy advertise on it) - I believe it was a gift, but not something I would want to use.
To cover up those advertises I used an old white t-shirt and made some ruffles (actually a lot). The back side has a few leftovers from those ruffles. Thanks to the t-shirt ruffles, the pillow is very soft.

17 May 2011

Lilleõied

Kuidagi lilleliseks on siin blogis läinud :)
Aga lilli on lihtsalt tore teha!
Need valged lilled on volditud kokku pikast kangaribast, õpetusi leiab internetist selle kohta erinevaid, üks võimalus näiteks SIIN (mina küll liimimise asemel õmblesin lilled kokku).


Need lilled on tehtud ühe valge seeliku kanga ülejäägist. Plaan need omakorda sinna seelikule kaunistuseks kinnitada (aga seelik ise vajab enne natuke uuendamist).

Lisaks tuleb tunnistada, et olen lootusetult lummatud Pinterest.com leheküljest (eriti seal olevast DIY kataloogist?). Kui mul enne oli väike nimekiri asjadest, mida tahaks/võiks teha, siis nüüd on see nimekiri ikka pikenenud. Ent samas on mõnevõrra parem ülevaade tänu sellele, et saab ideed ja mõtted katalogiseerida.
Juhul kui keegi nüüd siit avastab selle põneva koha ja soovib kutset, siis mul mõni üle ;)

I kind of cannot get enough from flowers :)
So here are some simple fabric flowers, found the tutorial HERE.
And I have lost myself into magical Pinterest.com world (especially DIY section). There are so many things I want to try now. :)

09 May 2011

Lilleline padi

Anne-Mai oli see, kes ühe organza-lilleprosside postituse juurde jättis kommentaari, et nende lilledega võiks padjakatte teha. Ma nüüd tegin selle ära!


Lilli sai selle projekti jaoks tehtud ikka PALJU :) Aga, kui padjakate oli välja lõigatud, selgus, et siiski mitte piisavalt, sest ära ei katnud need lilled isegi mitte poolt padja pinda. Kuid kuna tahtsin ikka korralikult suurt patja, ei hakanud padjakatet väiksemaks lõikama. Aga kuna mul seda kollakat tooni organza-kangast rohkem ei olnud, kinnitasin lilled kangale ühe laia triibuna.
Samas see suur on ka suhteline mõiste, padja mõõdud u 40*50 cm ehk selline tavaline padi. 


Seda, kuidas neid lilli kinnitada, sai ka ikka mõeldud, ent lõpuks leidsin väga hea lahenduse üht õmblusmasina pistet kasutades - nii jäigi selline lillesüdamik sisse. Oli küll mõte, et võiks seal miskit säravamat südames olla, ent lõpptulemus sai mu meelest jus nii kenam, et vaid ühte tooni on kasutatud.

Padi on emadepäevakingitus mu emale (kes arvas, et paar sellist patja võiks ju veel olla :))


This is a Mother`s Day gift to my mom. I made a pillow and decorated it with lovely organza flowers.
Related Posts with Thumbnails