30 April 2011

Veel üks mantel

Ma näitan ühe kevad-sügis mantli veel - see sai tegelikult valmis enne rohelist mantlit, ent ootas uusi nööpe, mis täna ette said.
Keskkooli viimases klassis sain omale kevadeks uue mantli. Siis olid moes sellised laiad mustad manlid, millel vöö peal - hüüdnimi oli selle nahkhiiremantel :D
Selle võtsin samuti eelmine kevad kapist välja, et ümber õmmelda. Soovisin seda ikka oluliselt kitsamaks teha ja harutasin küljeõmblused lahti... ja ilmad läksid soojaks ja motivatsioon sai otsa :D
Tegelikult mulle üldse ei meeldi, kui asjad poolikuks jäävad. Kohe paha tunne on seepärast. Aga kuna ma hakkasin vähendama asju nimekirjas "vaja teha", siis oli vaja see ikka ära lõpetada.
Hämmastama pani asjaolu, et nr 36 jakil olid ikka väga laiad varrukad, just ülevalt... neid tegin ka kitsamaks ning mantli pikkusest võtsin ka jupi maha.


Seljas on see hästi kena, aga ei olnud võimalik seda seljas kuidagi pildile saada, seega ripub riidepuul.
Ning nööbid on mu erilised lemmikud (no Karnaluksis ikka annab nööpe valida). Kuid kuna nööbid on sellised musta-hõbeda segu, siis pildile jäi sellest lihtsalt plönn ja mis ma sellisest pildist ka näitan. (häda kui on pime, häda kui on päike :D)

Vahvat volbriööd!

28 April 2011

Roheline mantel

Või ma ei teagi, ehk õigem on öelda sellise asja kohta jakk..
Nimelt lasin omale kunagi ammu-ammu õmmelda rohelise kevad-sügis mantli. Sel ajal olid moes printsesslõikelised rõivad. See värv meeldis mulle hullpööra (ja meeldib jätkuvalt). Kunagi ma kandsin seda mantlit ikka usinalt, kuniks tulid uued lemmikud peale ja see jäi kappi seisma.
Eelmine hooaeg tuli mõttesse, see mantel/jakk uuesti üles vuntsida, et taas seda kanda saaks. Ma ei tea, kas mu käed on viimaste aastate jooksul pikemaks kasvanud, ent seda selga proovides ei meeldinud mulle mitte üks raas varrukate pikkus - need olid lihtsalt lühikesed...  Lisaks sellele, et mul tuli välja nuputada, kuidas varrukaid pikemaks saada, oli vaja seda veits ka puusast laiemaks saada (aastad on teinud oma töö :D). Kuna mantlil oli päris palju tepinguid, läksin kõigepealt Karnaluksi niidijahile, et oleks ikka sama tooni ilus roheline niit. Kui niit ostetud, jäi asi toppama... sest eelmine aasta tulid soojad ilmad nii kärmelt peale, et mul polnud motivatsiooni seda enam õmmelda.
Nüüd olin tubli, võtsin selle taas kapist välja ja tegin värskenduskuuri lõpuks ära.

Töö käik:
* lõikasin vööjoonest manli katki
* lõikasin alumise osa ülemisest servast u 10 cm maha (tegin sellise arvutuse, et alumise nööbi ja manti ülemise osa nööbi vahe oleks see õige kaugus, et ei peaks uusi nööpauke tegema)
* õmblesin alumise osa paanide ülemisi õmblusi natuke rohkem kokkupoole, et mõõdult ülaosaga klapiks (sellega sain puusajoonele vajalikku laiust juurde - no seda tegelt ei olnud ka palju vaja :))
* panin alumise ja ülemise osa õmblustest kohakuti ning õmblesin mantli taas üheks tükiks kokku tagasi (mugav oli ka see, et alumine äär oli kenasti õmmeldud ja seda enam uuesti tegema ei pidanud)
* allesjäänud 10 cm jupist lappisin kokku varrukatele pikendused ja õmblesin need varrukatele otsa
* ühendasid taas varrukad voodriga ning teppisin alumise ääre õmblustega läbi - minu jaoks läks nii neid ühenduse õmbluskohti rohkem peitu
* õmblesin küljeõmbluste juurde/vahele taskud
* õmblesin voodri uuesti kokku
* õmblesin voodriõmblusele peale pitsiriba, et ühenduskoht ilusam oleks.
Valmis!


It is my old-old jacket, that was waiting in the wardrobe for some time. I needed to add some length to the sleeves, because they where kind of to short for me. And it was also a bit narrow from the hips... So I cut it half, then cut about 10 cm of. Made some corrections on the horizontal seams and sewed the two parts back together. Then used the "leftovers" to add some length to the sleeves.
There is one cute thing more in my wardrobe now!

22 April 2011

t-särgi uus elu

Suhteliselt uus t-särk sai ühes insitendis natuke kannatada (üheks insitendiks osalejaks oli veel kiisu), mille tulemusena oli särgil väikene auk... Kui ma oleks selle lihtsalt kinni nõelunud, oleks see koht korralikult näha jäänud. Noh, kodus oleks ju võinud kanda...
Plaan oli olemas, et sinna vaja peale miskit õmmelda, et katab augu ära. Ent kuna särk oli selline triibuline, ülevalt roosa, alt sinine, oli mõnevõrra keeruline leida sinna just seda õiget asja, mis seal peal ikka kaunistus oleks, mitte võõrkeha.
Idee leidsin lõpuks Mango poest - mulle meeldib seal käia just ideede kogumise eesmärgil (no vahel ostan sealt ka miskit), sest osad tooted ongi neil seal väikese kiiksuga :) Igatahes oli mitmed trikotaažist särgid seal kaunistatud pitsiribade või pitsist välja lõigatud motiividega ja need nägid väga mõnusad suvised välja.Lõikasin 7 lillemotiivi venivast pitsiribast välja ja õmblesin sik-sak õmblusega need pluusi külge kinni - üks katmas pisikest kinniõmmeldud augukest, teised lihtsalt ilu pärast juures :)

Blogiöö


 Rohkem infot ürituse kohta leiab SIIT

17 April 2011

Pross ja lilleline klamber

See roosa-beeziga organza-pross on vist üks suuremaid prosse, mis ma valmistanud olen - diameeter 9,5 cm. Tegelikult katsetasin lamedamat prossi teha, nii et esialgu oli see veel suurem. Aga tulemus ei olnud minu jaoks väga ahvaltev, nii ma kõrvetasin neid ääri veelgi rohkem krussi ja nii sai lill omale lopsakust juurde.Ning kui valmis sai seni minu kõige suurem lill, oli vaja proovida ka väikseid lilli :) Valmis kolm valget õiekest, mille kinnitasin juukseklambri-toorikule.
Klamber ise on juba väike u 4 cm, seega lilled on igaüks u 2 cm läbimõõduga. Peab ütlema, et väikseid "kroonlehti" on küll väga tüütu välja lõigata, ent kokkupanek ja südame tikkimine läheb seevastu ülikiirelt :)


Ja kui Sinagi soovid teada, kuidas organzalilli teha saab, mine loe infot selle kohta SIIT  :)

The pink-beige flower brooch is probably the biggest flower that I have made. Ant those lovely white flowers are then again smallest organza-flower that I have made. I have to say tha it is not that easy to cut out so small details, but adding the beads and finishing is like piece of cake :)

03 April 2011

Sillerdav sinine

Need sinised lihvidud helmed on mu meelest väga kaunid. Eriti meeldib, et neil ühes nurgas see mõnus läige. Annab käevõrule natuke "bling" väljanägemist.
Käevõrul juures lihtsad kõrvarõngad.Stunning blue bracelet.
I used 4mm and 6mm polished beads. I love the way the beads sparkle. And with the bracelet, there are also simple matching earrings.
Related Posts with Thumbnails