24 February 2011

Rukkililled

Mõeldes varsti saabuvale soojale suvele, sooviti rukkililledega käekeed. Ma võtsin selle peale mõtlemisaja, et kas ma ikka suudan selle nii valmis teha, et ma ise kogu seda protsessi naudin või muutub see mingi hetk tüütuks nokitsemiseks. Sest ausalt neid lihtsaid sakilisi mustreid on ikka täitsa ok teha, aga ei kujutanud ette, kui ajamahukas võib olla lillekeste kallal nokkimine...
Ent kui ma olin mustriotsingule asunud, tekkis juba huvi üks selline lilleline käevõru valmis teha. Leidsin nii mõnegi ilusa lilledega mustri, aga mitte ühtegi head rukkilille mustrit. Nii ei jäänudki muud üle, kui tuli endal rukkilill ruudulisele paberile joonistada (tegelikult oli abiks exceli ruudustik).


Lisaks sellele, et see on ilus suvine lille-käevõru, sobib see väga hästi, ka tänasesse päeva :)
Head pidupäeva!


Custom order
I was asked, if I could make a bracelet with cornflower motif. It was kind a difficult at the beginning as I did not find any good pattern. So I just had to create something on my own.
And here it is, perfect for the upcoming warm summer.
But as the blue cornflower is Estonian national flower, this bracelet is also perfect for today, as it is our Independence Day.

20 February 2011

Must ja valge - kaelakee

Nendele kandilistele kõrvarõngastele tegin juurde kaelakee.
Valmis see mõni hetk tagasi :) Võib öelda, et meisterdasidn päikesega võidu, ehk kui poleks õigel hetkel valmis jõudnud, poleks seda täna pildile saanud. No ja päike põhimõtteliselt kukkus ka peale foto tegemist.


Ma tean ise, et minu poolt tehtud kaelakeede arv on ikka ääretult minimaalne. Aga ma ei saa sinna midagi parata, sest ma ise kannan pigem kõrvarõngaid või käevõrusid. Seega teengi neid parema meelega. Ent tegelikult niikui mõni kaelakee katsetamise mõttes valmis on saanud, on see küllaltki ruttu ka omaniku leidnud. Seega peaks end ikka kaelakeede maailmas ära kodustama :)

*-*-*
Custom order - it is a matching necklace to those earrings.
And I realized that I am not that good in making necklaces, as I do not like to wear them myself. My favorites are earrings and bracelets and that is why I enjoy more making them.  But still I think I should make necklaces more often.

13 February 2011

Must ja valge

Must ja valge ning lisaks ka natuke halli ehk järgmised kandilised kõrvarõngad. Sooviti neid küll vaid musta-valge kombinatsiooniga, ent see hall sobis sinna juurde ka väga hästi (muutis üleminekud mahedamaks).


Kui muidu selles stiilis kõrvarõngad on üsna sirge joonega, siis neil siin läheb lõbus laine läbi (tänu keskel olevatele suurtele helmestele).

06 February 2011

Lilleline käekee

Nii nagu musta ja kuldse kombinatsioon on kindla peale minek, on seda mu meelest ka must ja hõbe käsikäes. Üht kindlat mustrit otsides, komistasin ma aga hoopis väga lihsta, ent kauni lillemustri otsa ning mulle tundus, et seda saab väga hästi laias käekees kasutada.Aga ma mõtlesin erinevaid värvikombinatsioone ka tükk aega, kuni plahvatas see lihnte kooslus. :)
Käekee on 4,5 cm lai, 14 cm pikk + 7 cm pikendusketti.


Tegemist on ristpiste mustriga ning käekee on tehtud ndebele tehnikas.
Lisaks on antd käekee täiesti saadaval, seega kel huvi, saatke kiri!
(omanik olemas) :)

01 February 2011

Roosad lilleõied

Oli üks pluus.
Väga hea pehme materjal, ilus lõige, aga natuke igav (sama seis nagu sellel hallil kampsunilgi).
Kui kampsuni puhul oli kohe teada, et mis ma seal teen, siis selle roosa pluusi puhul oli pikemalt mõtlemist, et kas õmblen pitsi, kuhu õmblen, ehk hoopis paela...
Eelmise aasta viimastel päevade hea sõbrantsiga kohvikus istudes, rääkis ta kuidas ta paelaga ühe oma pluusi üle tuunis ning sellega sain kinnitust juurde, et pael on ikka hea idee.
Karnaluksist sain üllatusena pea sama tooni paela, nagu mu pluuski (ja mul ei olnud pluusi kotis kaasas, huupi ostsin).
Esialgne idee oli, et õmblen krookniidi sisse ja teen ette spiraalse ringi... Aga jäi mulle näppu üks jõulukingitus, mille ma sain (vildist nõelaraamat) ja seal peal oli paelast rosetid. Nii otsustasin hoopis lillerosettide kasuks.


Kuid rosettidega tekkis kohe probleem, et mida panna südameks. Käisin läbi kolm kangapoodi, enne kui õiget värvi nööbid leidsin. No loomulikult oleks leidnud ka esimest poest üsna sellised säravad kivilaadsed asjad, ent ma tundsin, et sel juhul oleks see liiga 'bling'.
Mul jälle üks ilus asi, mida kanda juures! :)

Kandilised kõrvarõngad

Sooviti musta-halli värviga kandilisi kõrvarõngaid, nii nagu need siin. Selles stiilis kõrvarõngaid on lausa lust teha - vaja vaid sobivat tooni helmed väla valida ja triibud hakkavad kui ise tekkima.


Lisaks suureks plussiks on see, et suurust kõrvarõngal juba täitsa on, ent need on ikka ütlemata kerged. Mina ise küll kannan ka suuri ja raskeid kõrvarõngaid, ent mul paar tuttavat, kes kurdavad, et kõrvad ei kannata. Arvan, et need oleks sellisel juhul küll variandiks, kui soov kulinaid kõrvas ka kanda ;)
Related Posts with Thumbnails