28 December 2010

Aastapäev

Blogger ütleb, et ma olen siin alates november 2008, ent esimene blogipostitus nägi ilmavalgust pea kuu hiljem - 24. detsember 2008. Kaks aastat sai täis!
.
Mäletan, et mõtlesin välja terve igaviku pealkirja, siis kujundust (mul on eriti keeruline kujundus, eksole ;)) ja siis veel mõtlesin, et kas alustada või mitte...
.
Kui mõnel püsilugejal on tekkinud küsimus, et miks just mustikmari, siis oli soov üht teist nime panna, aga see oli kahjuks võetud (ja see omanik oli teinud oma blogisse vaid ühe postituse aastal 2007 - milline nöök). Aga kuna mul oli mustikmari nimeline hotmaili aadress juba olemas, leidsin, et sobib see nimi ka :) Ja olgem ausad, mustikad on ju väga maitsvad marjad!


Aga asjast :)
Loosin välja pildil olevad kelmikad traadist heegeldatud kõrvarõngad kõigi nende vahel, kes jätavad sellele postitusele kommentaari.
Väga hea kui kirjutate juurde ka, et kuidas siia sattusite ja miks jätkuvalt loete - aga ei pea. Ent kui oma kontakti maha jätate, saategi auhinnaloosist osa võtta.
Teema läheb lukku 01. jaanuari lõunal kell 12.00.

Lisatud hiljem:
Mul tunne, et ma vist enne kolmanda jaanuari hommikut väga arvuti taha ei istu. Seega läheb antud teema lukku hiljem, kui  mõni rida üleval märgitud ja kõik, kes selle hetkeni on oma kommentaari maha jätnud, võtavad auhinnaloosist osa. :)
Õnnelikku saabuvat uut aastat!!

26 December 2010

Sinisekirju kampsun

Avastasin, et oma viimast kootud kampsunit ei olegi siin veel näidanud. Tegelikult küll väikest osa sellest oli näha ühes aprillikuises postituses.
Muster pärit DROPSi leheküljelt. Vaatasin ka järgi, et kampsun oli mul juba 04.aprillil valmis (mis ei tähenda, et ma seda kevadel kandud oleks).


Lõngad:
Fabel nr 910
Austermann Royal , beež nr 6
Varras 3,5 mm
(ja kuna see nii ammu valmis, et mäleta ma enam täpseid lõngakulusid)


Põnev oli kududa lühendatud ridadega ja ühelt küljelt teisele. Täiesti teistmoodi valminud kampsun, kui ma seni neid olen teinud. Ent kui kampsun valmis sai ja oli juba kokku õmmeldud, selgus, et varrukad on mulle õige pisut kitsad. Täpselt nii palju, et kampsun oli seljas ebamugav (nüüd targem, et lisaks vöö- ja muudele mõõtudele, pole paha ka käsivarred üle mõõta).
Harutada ma aga enam ei viitsinud, sest see oleks tähendanud üles harutada pea terve kampsun ja siis otsast peale kududa. Nii see jäi mulle kappi seisma ja paremaid aegu oodata.


Suve lõpus sõbrannale mingeid asju kapist näidates jäi see mulle näppu ja küsin, et kuule, kas pole mõnd saledat sõbrannat, kes kampsuni tahaks... et mul see varrukatest kitsas. No ja et näidata, et ikka on ka kitsas, panin selle selga ja oh üllatust - paras oli :) kuuma suvega sai paar kilo täitsa plaaniväliselt maha võetud ja nii mulle see kapmsun ideaalselt selga mahtus :)


Varakevadel, kui kampsun kappi jäi, polnud sellel veel nööpegi ees. Septempri lõpus sai kampsun endale lõpuks nööbid ette ja kui jälle jahedam hooaeg peale hakkas, oli üks soe asi kapis juures. Perfektselt sobib see kampsun teksaseelikuga. :)

23 December 2010

Imelist jõuluaega!

.
.
.
.

19 December 2010

Veelgi ilusamad seelikud

Mõnda aega tagasi sai paar seelikut ära tuunitud. Ning võib öelda, et pisik on kasvanud - mõte käib, et mida jakuidas veel ringi teha või uuendada...
Kuna mul oli novembri lõpus mõned vabad päevad, siis veetsin mingi osa neist salongis, kus õmblesin ümber ja täiendasin oma olemasolevate seelikute alumisi ääri.Alustades pealmisest seelikust:
* eelmise aasta jõuludeks õmmeldud hõbehall seelik on nüüd balloon-seelik - välimine osa ja vooder sai omavahel kumminiidiga kinni õmmeldud (siinkohal tuleb öelda, et see oli ainuke seelik, mille õmbles ümber Erika, teised tegin ise)
* rohelisele velvet seelikule oli algusest peale plaan miski tikand teha. Võin öelda, et tegin ka, aga ei meeldinud ja harutasin ülesse. Aga nüüd on alumist äärt kaunistamas kelmikas triibuline pael.
* poest ostetud hallikat tooni seelik oli minu jaoks tobeda pikkusega, aga muidu lõige väga hea (ja hind oli sellel olematu) - nüüd on alumises ääres diagoonaaltriibuga kant.
* teksaseelikul polnud tegelikult muud häda, kui olemasolev õmblus oli mitmest kohast hargnema hakanud - õmblesin selle uuesti kinni.

Ehk et tegelikult ei ole üldse palju vaja, et olemasolev asi endale jälle uueks ja huvitavaks teha. :)

Lilla kingitus

Üks ema leiab sel aastal oma tütre jõulupakist tumelillat värvi organžaprossi.


Kasutasin kahte erinevat tooni lillat kangast - üks oli natuke roosakama läikega ning keskele tikkisin suured lillad seemnehelmed.

05 December 2010

Jääprintsess

Äsja valminud valge lai käekee on just niisama valge, kui õues olevad lumehanged või jääpurikad.


Kuid tuleb mainida, et mustri tegemine on tunduvalt lihtsam, kui kaost korraldada. Sest kaos peab ka ju jääma kuidagi süsteemne. Aga seda oli põnev teha ning tundus endale, et aeg on küps uus väljakutse võtta - et kuidas erikujulised helmed omavahel siduda, et üldmulje ikka sirge ja otse oleks.


Kasutasin väga mitmeid erinevaid valget tooni või läbipaistvaid helmeid, väikseid ja suuri segamini.Ning ise lõpptulemusega väga-väga rahul, loodan et ka uus omanik.
Related Posts with Thumbnails