29 November 2010

Sinine "kaltsuvaip"

Hiljuti oli üks tore päev - nimelt osteti mult ära kõik laiad käekeed. No siis ei jäägi ju midagi muud üle, kui tuleb neid juurde teha, eksole :)
Võtsin välja erineva suuruse ja tooniga siniseid helmeid, ent üldmulje oli siis üsna ühetooniline. Seega sai juurde võetud paar pruuni tooni lisaks ja hakkasin helmeid põimima.
Mulle meldivad väga siin läikivad helmed, annavad pidulikkust ja sära juurde. Sobib seetõttu nii argipäevaks kui ka mõnevõrra pidulikumaks sündmuseks. Ja käekee on hetkel täiesti saadaval :)

Ning kaltsuvaip on see just seetõttu, et tänu erinevatele helmestele tekib selline mõnus triibumuster nagu kaltsuvaipadelgi.

28 November 2010

3 x rohelised kõrvarõngad


Minu üheks lemmikumaks värviks on roheline - põhjus lihtne, rohelised silmad. Ning kandes rohelist värvi on tunne, et silmad on nii veelgi rohelisemad.
Lisaks minule, on veel mõnel mu sõbrannal samal põhjusel lemmikvärviks roheline. :)

Üks sõbranna palus omale lihtsaid rohelisi kõrvarõngaid - valmis neid kokku kolm paari, no et oleks mille vahel valida. 
Ent midagi uut nagu ei olegi, kõiki neid "stiile" juba varasemalt teinud, nüüd lihtsalt mini-versioonis ja rohelist värvi. Aga mõnus oli jälle ehteid teha...


Kõigepealt heegeldasin traadiga ühed väikesed ringid, eelnevalt ajasin traadile hulga väikesi seemnehelmeid. Oma esimesed heegeldatud kõrvarõngad tegin sammastega, need siin tehtud vaid kinnissilmustega ja nii jäid kõik helmed mõnusalt pusasse.


Teine paar on nende kõrvarõngaste väiksem koopia. Pildil pole küll näha, ent kasutatud on kahte tooni rohelisi seemnehelmeid, ühed läigivad, teised läigivad kohe eriti.


Viimasel paaril on lisandiks peale rohelise värvi ka hõbedavärvi ning musta värvi läikivad seemnehelmed. Neid kõrvarõngaid on mõnus teha, valid aga head värvid välja ja nii need ringid tekivad. Minu enda lemmikuteks on selles stiilis kunagi ammu valminud sinise-valgega värviga kõrvarõngad.

17 November 2010

Käekee, musta ja kuldsega

Ühe musta laia käekee olen ma juba sel aastal teinud. Nüüd siis teine.
Seekord on mustadele helmestele lisandiks kuldsed.


Tegemist on tellimustööga.
Hea oli seda saada, sest oli üle pika aja põhjust oma ehete meisterdamise varud välja võtta ning end taas nokitsemise lainele saada. 


Ma kusjuures mõtlesin terve igaviku selle mustrit välja, et kuidas ma ikka panen musta ja kuldse värvi omavahel mängima... Ruudulisel paberil sai nii mõnigi skeem joonistatud :) Kui käekee oli umbes poole peal, tuli selline Heureka moment - ei pea üldse ise mustrit nuputama, võtta ette nt kindakirja mustrid ja need ilusateks käekeedeks põimida.

 

No ja pilte ei osanud ka valida, seega on neid seekord rohkem. :)

Related Posts with Thumbnails