23 October 2010

Volditud lilleõied

Septembris, kui Epp veel Eestis viibis, saime temaga paaril korral kokku. Esimesel kokkusaamisel näitasin mina, kuidas ma organzalilli teen. Ent teisel korral oli meil mõlemal väljakutse - proovisime teha kanzashi lilli.
Ütleme nii, et saime esimesel korral päris kenad lilleõied valmis :) aga saime ka juurde teadmisi, et kuidas järgmine kord neid veel paremini teha võiks.

Kui mul oli vaja oktoobris TeemeTeistmoodi salongis üks salongiõhtu juhendada, leidsingi, et need samad volditud õied sobivad väga hästi. Aga enne, kui ma teistele teadmisi jagama hakkasin, proovisin mõned õied veel teha.

 

Oma koduseid kangavarusid üle vaadates jäin mõnevõrra mõttesse... sest mul tegelikult on riidekapis ikka päris värvilised riided, ent kangajupid olid kõik tumedates toonides. Nii valmiski üks must, üks pruun ja üks hall õieke. Kirju lille tegin salongis.
Ning hoolimata sellest, et kanzashi lilli tehakse just kirjust siidist, siis mulle tegelikult see ühevärvilne kangas meeldib isegi rohkem.

Aga nüüd vaja välja nuputada, et kuidas neid edasi kasutada ja siis saab veel voltida :)

18 October 2010

Villane seelik vol. 2

Eelmises postituses mainisin, et seelikute tuunimise käigus valmis teine seelik veel (tegelikult peaaegu valmis, mõned detailid jäid mul kodus kinnitamiseks).
Alguses oli see pikk kitsas lõhikuga seelik, ent mulle meeldib põlvepikkuseid seelikud rohkem kanda. Seega sai see kõvasti lühemaks lõigatud...

...aga et seelik ikka lõbus ja lustakas oleks, on sellele peale õmmeldud erineva suurusega ringe (mis on villasest kangast välja lõigatud ja ootasid tegelikult prossideks saamist).

 

Minule väga, väga meeldis selline seelikute tuunimise üritus. Ning salongiperenaisel Erikal tuleb häid ja põnevaid ideid kogu aeg vaid juurde - selle seeliku ringide idee on ka tema oma. 
Kuid veel mõne tuunitud seeliku pilti näeb salongi blogist

14 October 2010

Villane seelik

Mu seelikute kollektsioonis on üks hea ja soe villane seelik. Ma nüüd tükk aega mõtlesin, et mis aastal ma selle õmblesin, ent ei suutnudki meenutada. Mäletan, et kanga ostmisel tükk aega kraapis, et nii kallis kangas oli (aga villane kangas ju seda tegelikult ongi). Ent kui seelik valmis sai, siis umbes samal ajal ilmusid vist CHR kollektsiooni sarnasest kangast villased seelikud u 800 krooni tükk, vot sel hetkel oli tunne, et olin ikka kõvasti raha säästnud :)
Aga võtsin selle seeliku kaasa käsitöösalongi seelikute tuunimise õhtule, et anda talle natuke värskendust.

Leidsime sellele vahva paela, mis sobis kui valatud. Lisaks rääkis Erika tükk aega, kuidas alumise äärega tuleb ka midagi teha. Mina mõtlesin ja nuputasin, et mis sellel alumisel äärel siis häda on, ilus sirge õmblus ju... a näed, isehakanud õmblejana ei teadnud, et villasel kangal ei keerata õmblusvarusid topelt ära, vaid need vaja overlokiga/sik-sak õmblusega ära teha ja vaid üks kord keerata. Nüüd targem :)
Mulle meeldiski just see, et isehakanud õmblejana, kes ma endale mõningaid asju teen, sain nippe juurde, kuidas lihtsamalt/mugavamalt/ilusamalt mõnda asja teha saab.
Oi, ja ärge nüüd arvake, et see oligi kõik, mis seal tegin. See seelik oli kõigest soojendus, üks rohkem tuunitud seelik ootab veel paari väikest õmblust ja siis näitan seda ka.
Jääge ootele! ;)

12 October 2010

Käsitööst võõrdunud

Minu viimase aja tegemised käsitöö vallas on olnud suhteliselt minimaalsed - mõned organzalilled ja natuke heegeldamist motiivide näol. Aga selleks on tegelikult ka oma põhjus, miks ma mingil määral käsitööst võõrdunud olen - on teine selline armas, pehme ja valge :)

Natuke rohkem kui kuu aega tagasi sattus minu juurde hoiule üks armas valge kass. Jaa, ma olen kõigest hoiukodu.
Mjau on väga sõbralik ning paimaias. Ent ma ei ole kuidagi suutnud õhtuti õmmelda - mis eeldaks põrandal kanga laiali laotamist ja lõigete välja lõikamist... sest ma ei tea, äkki ta tuleb segama :D No hea ju oma laiskust (ja motivatsiooni puudust) kassi kaela ajada, et äkki tõesti tuleb segama... Ning ehete tegemine on ka olnud seni diivani peal, kõik asjad laiali - et siis juba lilleprosside tegemisel on ta ninapidu uudistama tulnud... Ja nii ma võõrdungi käsitööst.... hetkel :)

Ahjaa - mõte tegelt selles, et kuna mina siiski vaid hoiukodu, seega tänase postitusega ei paku käistööd, pakun armast mjau`d heasse ja toredasse perre. Huvi korral saatke kiri :)

LISATUD HILJEM: armas mjau leidis omale uue kodu

02 October 2010

Kootud seelik

Juuli lõpus käisin Veimevakas omale seeliku lõnga valimas. Idee oli loomulikult teha mõnda halli tooni - ent seal kohapeal tekkis täielik lühis, sest ei suutnud otsustada, et kas ma tahan nüüd lillat seelikut või ehk hoopis tumerohelist või teksasinise tooni. Lilla värv lõpuks võitis, aga ma olin enne seda ikka tükk aega seal nõutult seisnud :)
Mustreid valisin jooksvalt L.Reimanni "Pitsiliste koekirjade" raamatust. Pea igat mustrit sai natuke muudetud, et oleks ikka konkreetne algus ja ka lõpp. Ja nii valmiski lihtne A-lõikeline seelik.


Lõng - Diamond Cotton 8/4, värv 3619 lilla, 4,5 tokki (Veimevakk)
Vardad - 3 mm

No ja kurdan muret ka - seelik sai lai :D 
Ei teagi, kas hindasin end suuremaks või siis venis lõng nii palju välja, et minule see igatahes ei sobi. 
Vööümbermõõt u 88 cm, ülaääres on kumm ning see venib (antud mõõt on mõõdetud pisut venitatult), pikkus u 47 cm. Vooder helekollane.
Seega kui kellelgi nüüd tekkis soov just seda seelikut endale saada, saatke mulle kiri.
LISATUD HILJEM - seelik uue omaniku juures :)
Related Posts with Thumbnails