28 August 2010

Kleidist sai seelik

Ma ei olnud päris rahul eelmise aasta suvelõpus õmmeldud kleidiga - õigemine ei meeldinud mulle, et kumm seal kanalites rulli kiskus. Nüüd see suvi seda ringi tegema hakates, olin omast arust leidnud hea nipi, seega sai korralikult harutatud ja õmmeldud. Ent paraku kumm venis sikk-sakk õmblusega õige pisut välja. Tulemus oli see, et kumm oli küll ilusti sirgelt, ent kleit oli lai...
Aga ma ei viitsinud seda kleiti veel kord harutada, sest nüüd oleks olnud seda vaja teha oluliselt rohkem. Samas näinud nii palju vaeva alumise ääre tikandiga, tundus kohutavalt ülekohtune see lihtsalt kappi seisma jätta. Seega lõin käärid sisse ja kleidist sai seelik.
Ilus, kähar ja voltidega, tegumood sarnane mu hõbehalli seelikule, selle erinevusega, et tänu kanga kortsus effektile kaovad voldid üsna ära...

23 August 2010

Lopsakad õied

Varakevadel, organzalillede meisterdamise ajal, jäi alles mõningaid kroonlehe toorikuid (kõigil kenasti ääred juba ära sulatatud). Eile oma käsitööasju natuke korrastades võtsin need taas välja ja lõpetasin ära. Kui kunagi algselt olin vist planeerinud ühest värvist mitu lille, siis nüüd leidsin, et mida suurem lill, seda uhkem.Kõigil lilledel on läbimõõt u 7-8 cm, seega väga lopsakad õied. Ning südame tikkimistel pole helmestega ka just koonerdatud.
Organzaprossidest ükshaaval pilte leiab mu flickr lehelt.

21 August 2010

Säravvalge lilleke

Õrn, naiselik ja klassikaline kaelakee - lihtsad valged matid helmed ning hõbedavärvi seemnehelmed.
Kaelakeele lisandiks lilleke - südames needsamad hõbedavärvi seemnehelmed.

Saab kanda kaelakeed ja prossi eraldi. Saab kinnitada organzalille-prossi kaelakee külge ja sellest saab imearmas lillega kaelakee ;)
Antud juhul oli see valge organzakangas, millest pross on tehtud, imeline, sest ääred sulasid niimoodi ära, et tumedaid rante ei jäänud (mõne kangaga ei jää ääred kuidagi nii ilusad).

Oh, ja nende piltide tegemine oli paras peavalu... Et kuidas seda õrna valget värvi ilusti pildile jäädvustada. Kaelakee "taustapilt" on pärit J.Järva pildiraamatust "Raba", mille ma eelmine aasta koolilõpetamise puhul kingituseks sain.

Tumehall kaelakee

Kuna mul on neid ilusaid jadeiidivärvi seemnehelmeid väga korralik kogus, tegin teise kaelakee veel.
Kaelakeel on keskel ilus tumehall helmes, mis on olnud ootel juba pikk aega. See on pärit ühest helmeste segust, millest suurem osa kasutasin ära käevõru tegemisel, ent mõned üksikud hästi suured helmed jäid ootele. Nüüd leidsin ühele neist ideaalse kasutuse.

Ja sedavärvi helmeid on mul veeeel..... :)

04 August 2010

Liivaluited

Mul on tunne, et savi puhul kehtib täitsa reegel - kui juba sõrme annad, siis võtab see terve käe :)
Kui olin hallid ripatsid valmis saanud, ei suutnud kuidagi pidama saada ja lisaks valmisid ka oranži värvi lõbusad ripatsi-toorikud.

Suvevärvides kõrvarõngastele pressisin sisse ühe kausi mustri, mis meenutab mõnevõrra liivaluiteid ning kaunistuseks on veel oranžid seemnehelmed.
Mulle meeldib selle materjali puhul just see, et valmis "toodang" on väga-väga kerge.

Tumehallid kõrvarõngad

Eelmise postituse kaelakee ripatsit tehes, jäi väike kogus hallisegu savi järgi. Tegin sellest väikesed ümarad ripatsid kõrvarõngaste jaoks. Peale saranse ripatsi polegi neil tegelikult midagi rohkemat ühist...
Ent siiski, mu meelest võib neid kanda koos või ka eraldi. Täpselt nii kuidas kandja soovib ;)

01 August 2010

Ripatsiga kaelakee

Ma sain healt sõbrannalt suure kleidi ja jaki, mille mõlemad lõiked olid suhtelised vanamoelised ja seljas vormitud, ent materjal väga hea. Nii kleidile kui ka jakile olid peale tikitud/heegeldatud meeletu kogus jadeiidivärvi seemnehelmeid. Vastutasuks heale materjali, arvas asjade endine omanik, et talle kuluks üks kaelakee ära.
Kuna seemnehelmed olid ebaühtlase suurusega, ei hakanud neist miskit põimima, sest tulemus poleks arvatavasti ühtlane saanud. Kuid mõttes oli, et kaelakeel võiks olla suuremat sorti ripats. Otsisin oma küünlaaluste tegemisest ülejäänud savi välja ja kokkusegades mõningaid jääke, sain ilusa tumehalli tooni. Ning kuna ma savi koha pealt jätkuvalt algaja, kasutasin kunagi ammu Marre blogis silma jäänud ripatsite ideed, kus ta lisanditena seemnehelmeid või siis metallist ehetekaunistusvidinaid oli kasutanud.

Saviga on mõnus mängida - teed kuju valmis, ei ole päris see, mis oleks tahtnud, käkerdad kokku ja uuele katsele :)
Pressisin sisse ühe klaaskausi lehemotiivi ja lisasin mõned kaunistused.
Ripatsi läbimõõt u 5 cm ning kaelakee ise on ka päris korraliku pikkusega.


Neid ilusaid seemnehelmeid on mul veel suur hulk, mine tea, võib-olla tuleb veel mõni kaelakee... Sest koju saadetud augustii Stockmanni püsikliendikataloog ütleb, et "Halli erinevad varjundid ja kahvatu must on sel sügisel moes. Värvikirevad aksessuaarid aitavad üldmuljet rõõmsamaks muuta". Kuid kes keelab värvilist kleiti kanda ja aksessuaariks hoopiski moevärv ;)

Ning lähiajal peaks kleidist üks uus kleit või siis seelik valmima - ma veel nuputan tegumoe kallal.
Related Posts with Thumbnails