20 June 2010

Kleit

Mustrilise pluusi postituses mainisin, et valmis on ka üks kleit, mis ootab pildi peale jäämist. Sain selle nüüd pildile.
Kleiti hakkasin õmblema täna facebook`s toimuvale üleskutsele - 01. juuni wear a dress. Registreerisin end ära ja natuke hiljem avastasin, et see on tööpäev ja mul pole ühtegi sellist kleiti, mida oleks võimalik ka tööl kanda.
Ei jäänud muud üle, kui lappasin läbi korraliku koguse burdasid ja käisin tiiru kangapoes. Leidsin hästi armsa mustriga kanga, kuid enne lõikete väljavõtmist sain aru, et see kangas on liiga õhuke kleidi jaoks (ühel soojal maikuu päeval ostsin kanga).
Käisin uue tiiru kangapoes, leidsin imeilusa trikotaaž kanga ja hakkasin lõpuks oma kleiti õmblema, sest tähtaeg sel hetkel karjus juba.

Lõige on ise leiutatud, abiks oli üks vana pluus (kuid mäletan, et seda ma ka konkreetse lõike abil ei õmmelnud). Ülemine rinna osa on topelt, nii ei jäänud sinna ühtegi õmblust, kõik on seespool.
Hästi mugav selga panna, hästi mugav kanda ja kortsu ka ei lähe.
No ja kui aus olla, siis sai teine ikka üsnagi suvine kleit, ent see kangas natuke toekam, kui mu esimene variant.

Samuti võib öelda, et proovisin vastu päikest pidlistamise ära :)

18 June 2010

Suvine sinine käekee

Ma olen jätkuvalt suviste ehete lainel...
Järgnev on sinistes-rohelistes toonides imekaunis käekee, millele kullavärvi seemnehelmed pisut pidulikkust või sära juurde lisavad.
Käekee on tehtud seitsmest eri värvi sinistest ja rohelistest seemnehelmestest, lisaks veel juba korra mainitud kullavärvi helmed.
Õpetus pärit B&B raamatust Beaded Bracelets. Kuid ma ei saa just öelda, et ma täpselt seda õpetust jälgisin. Pigem viskasin sellele korra pilgu peale ja asusin seejärel seda kaunitari tegema.

Käekee pikkus 17 cm, pikenduskett 7 cm

(Kuid kui ausalt tunnistada, ega mul seda raamatud kodus küll olemas ei ole. Kunagi ammu sai picasa`st need leheküljed leitud ja nii mul mõni põnevam skeem sealt välja prinditud...)

15 June 2010

Korralid, vol 2

Niisiis, eelmisele postitusele mingil müstilisel põhjusel ei olnudki võimalik pilti lisada. Siin siis ainult pilt, jutt pisut allpool.

12 June 2010

Korallid

Veel rohkem suve ja särtsakust on mu meelest juba keeruline ühte ehtesse panna. Lõbus oranž käekee, lisandiks väikesed sinised täpid.
Keskmine osa tehtud peyote tehnikas ja äärtes vahused "korallid".

Aga kuna blogger keeldub täna pilti laadimast, siis käekee pilt on hetkel nähtaval SIIN.
Esimesel võimalusel tõstan pildi ka siia.

06 June 2010

Must lai käekee

Tegin tellimustööna valmis ühe musta laia käekee, nende sarnase. Värvidest soovitigi musta ja karamelli tooni ning et käekeel oleks sakiline muster.
Kasutasin nii herringbone kui ka brick stich tehnikat. Helmestest läksid käiku mustad ning karamellikarva seemnehelmed ja ka mustad väikesed pulgakujulised helmed.

Ilus, kas pole? :)

05 June 2010

Mustriline suvi

Suve märksõna erinevates moeajakirjades on "mustrid" ja nii mõnigi neist kirjutab, et mida rohkem, seda uhkem. Minu vastvalminud suvetop on seega moekas ;)
Leidsin Abhakanist ilusates värvitoonides lõbusa mustriga trikotaažkanga-tüki. Oligi teist täpselt ühe lihtsa topi jagu.
Lõike võtsin maha ühelt vanalt topilt, mis oli mulle õige pisut kitsaks jäänud ja seetõttu seisis kapis. Harutasin selle lahti ja nii oligi lõige olemas. Vaja oli vaid küljele pisut rohkem õmblusvarusid jätta.
Kaelus meeldib mulle eriti, sellise voolava joonega...

Pildistamisjärge ootab veel üks mustriline kleit (seda pole kahjuks võimalik niimoodi laua peal jäädvustada ja on vaja seega selga panna) ning õmblemisjärjekord on mustrilise seeliku juures (lõiked juba välja lõigatud).
Related Posts with Thumbnails