25 April 2010

Pruun kingitus

Väikesed pruunid puu-seemnehelmed, abivahendiks veel pruun heegelniit ja 1,75 mm heegelnõel ning imearmsad pronksikarva nööbid (nööpidel on peal viis väikest südamelaadset kujundit) mis kõik koos moodustavad kaelakee ja käekee. Inspiratsiooni sain SIIT.
Tehtud kingituseks toredale sõbrannale.

Brown wooden seed beads, brown yarn and 1,75 mm crochet hook and two beautiful copper buttons - all of this become lovely necklace and bracelet.
It is a gift to a special friend.

18 April 2010

Organzalilled

Harjutasin natuke kätt ning sain valmis veel ühe halli lilleõie. Eelmisi saab näha siin. Kuid sellel pildil siin on kanga värv see õige. Mu meelest sillerdab nii kenasti päikese paistel.
Südamikuks vaid üks armas väike nööp.
Lilleõis on väike, diameeter vaid 5,5 cm.

Kuid kui ka Sina tahad osata neid kauneid lilli teha, tule organzalillede meisterdamise õpituppa Teeme TeistMoodi salongi (Tulika 19, Tallinn). Lillede valmistamise õpitoa info ning registreerimine on üleval salongi kodulehel.
:)

Ning vaadake ka alljärgnevaid mosaiike, lillepross on vaid üks variantidest, mida organzalillega teha saab.If you find your picture in this mosaic, it is because I find it beautiful and it is a great inspiration on how to use organza flowers.

12 April 2010

Tuunitud kingad

Ma tahtsin omale halle kingi, selliseid sussilaadseid. Tuleb tunnistada, et ma jätkuvalt halli-lummuses :) Kuid poed miskipärast seda ei ole (pigem oleks õigem öelda ostujuhid/kaubatellijad). Jalutasin läbi suurema osa Tallinna kingapoode, kuid selliseid ilusaid halle kingi (mõistliku hinnaga) mulle silma ei hakanud. Kuid ükspäev sattusin Lasnamäel asuvasse kingalattu ja sealt leidsin just seda tooni hallid kingad nagu ma tahtsin.

AGA kinganinal olev "kaunistus" ei olnud mu jaoks suurem asi kaunistus. Olles veendunud, et selle saab maha võtta, ostsin kingad ära (hää hinnaga) ja kodus hakkasin nuputama, et mis ma sinna asemele panen.
Ideaalselt sobis sinna mu hõbehalli seeliku kangas. Ainult et ma ei suutnud oma elamisest üles leida, kuhu ma olin pannud selle kangajäägid. No lihtsalt ei olnud enam. Leidsin natuke teist tooni halli kanga ja katsin ühe ristküliku papitüki sellega ja lisasin sinna peale ohtralt hallikirjusid seemnehelmeid. Tuleb tunnistada, et tegelikult need kingad ei sära ikka nii ägedalt, kui siin pildil. (Ja kui täiesti aus olla, jõudsin selleks ajaks kui veel pildistamise valgust oli, vaid ühe kinga valmis). Seega paraadfoto jõuab ehk nädalalõpuks. Ma saan teise kinga ausõna varem valmis, kuid pildistada arvatavasti pole seda varem lihtsalt võimalik.

I wanted to have a pair of simple gray shoes. Looked most of the shoe stores, but did not find anything good. But then I saw these lovely gray shoes! But there was a BUT - I did not like the square thing. Luckily I was able to remove it and replace it with some fabric and greyish seedbeads.
And I must say, it does not sparkle that much in real life :)
I was able to finish just one shoe before it get to dark to photograph. So there's gone be some good photo of my new shoes in the end of the week.
.
.
Lisatud hiljem:
Siin nad on! Oi, kuidas ma olen tulemusega rahul :)


EDITED: So here they are! And I am very pleased how they turned out.

04 April 2010

Meem: 7 head asja igas päevas

Sain Sircult meemi: 7 head asja igas päevas.
Tee 7 pilti asjadest, inimestest või muust, mis sind iga päev rõõmustavad.Kui 7 pilti ei saa, siis tee vähem või rohkem, nii nagu vaja. Riputa oma blogisse. Võid kirjutada juurde, millega on tegu.

Ma jätsin välja kõik need erilised, kallid ja olulised inimesed ning panin kirja vaid head asjad/tegevused (kindlasti, ei ole need nimetatud tähtsuse järjekorras).
TASS ROHELIST TEED hommikul
Ning päeva jooksul veel mõni kruusitäis, eelistatult rohelised puruteed. Marjateesid võin ka juua, kuid musta teed mitte.
No ja mida suurem kruusitäis teed seda parem. Nii kestab hommikust naudinguhetke rohkem. Kuid kuna ma olen totaalne unimüts, siis tööpäeva hommikutel ei saa väga pikalt teetassi juurde unistama jääda. See-eest saab seda teha nädalavahetuseti.
MIDAGI MAGUSAT
Igas päevas peab olema midagi magusat. Kas tükike šokolaadi (terve šokolaad on ju ka üks tükk), kohukest (lemmikuteks Karums ja Farmi küpsetatud kohukesed) või siis näiteks šokolaadi....
Oli aegu, kui ma olin suuteline tassi tee kõrvale ära sööma paki Kasekese komme. No aga see oli siis, kui Kasekese kommid veel head olid...
Aga varuda ma šokolaadi või komme pole suuteline, sest kui need olemas on, tuleb nad ka ära süüa. Lihtne.
*Pildile kahjuks enam šokolaad ei jäänud, vaid ainult pakend... ent see šokolaad ise oli imehea.

KÄSITÖÖ
Ilma käsitööta olla ei oska. Kui endal parasjagu ühtegi projekti käsil ei ole, siis päevane käsitöönorm saab täidetud lugedes toredaid käsitööblogisid ja kogudes ideid uute tegemiste tarbeks.
Teemade valik üha laieneb. Kui varem vaid õmblesin-kudusin-heegeldasin, siis nüüd on lisandunud ehete tegemine, viltimine ja muude esemete meisterdamine, kaunistamine jne.
NAUDING heast toidust
Ma naudin hea toidu söömist oluliselt rohkem, kui selle valmistamist. Aga selleks, et head toitu oleks võimalik nautida, on paratamatult vaja see ju eelnevalt valmis teha.
Lemmikuteks erinevad pastad ja koogid (mida rammusam, seda parem).
*Kui keegi teeks meemi 7 ebameeldivast asjast päevas, siis üks neist on nõudepesu.

KEHAHOOLDUS
Oh, see on lihtsalt puhas nauding. Nii kehale kui hingele.
Ma küll pean tunnistama, et ma olen väga laisk inimene ja päris igapäev ei viitsi kõigi nende erinevate kreemidega jännata. Suudan vaid ära teha kohustusliku näopuhastuse ning kätekreemita ka kuidagi ei saa.
Ent on perioode, kus ma suudan usinam olla ja enda nahka rohkem poputada. Ja ma kordan, see on lihtsalt puhas nauding!

MOBIILSIDE, INTERNET
Kallite ja oluliste inimestega ühenduses olemine. Kui ei olegi võimalik reaalselt kohtuda, siis telefonikõne, sms, msn või e-post on suhtlemisel suureks abiks. Nii ei tekigi väga tunnet nagu oleks mõni neist kuskil kaugel eemal, vaid on kõigest telefonikõne kaugusel :)

MINU AEG
Mulle on vaja oma aega. Et mõelda omi mõtteid, jalutada vahel, nautida vaikust. Ma vaatan väga minimaalselt telekat, raadiot mul ka ei ole. Ja nii ongi vaikus :)
Seda pole palju vaja, aga igasse päeva mõni hetk siiski.
*Pilt ei haaku küll päris selle teemaga, aga on armsalt kiiksuga (kui peaks küsimus tekkima, et mis ma teen, siis ma kuivatan vihmakeepi)


Ei leidnud seda meemi Sireti, Epu ja Kadri blogidest. Ehk viitsite ka kirjutada? ;)
Related Posts with Thumbnails