31 March 2010

Märkmeraamat

Ühel teisipäeva õhtul proovisin omal käel järgi, kuidas köidetakse märkmeraamatuid. Eelnevalt olin vaid neid ilusaid raamatukesi ja albumeid imetlenud ning mulle tundus, et see on üks suur ja raske täppistöö. Selgus, et tegelikult ei olegi. Kannatlikukst läheb selle tegemise käigus küll mõnevõrra tarvis ning liimiga tuleb ka sõbraks saada.
Minu esimene märmikuke sai natukene vildakas, ent see annab kogu asjale stiilipunkte vaid juurde :)

Jaapani stiilis köitmist oli võimalik õppida padjaklubis, ühel teisipeval. No tegelikult küll kahel teisipäeval, aga teisel korral ma seletasin juba ise (Kadri valvsa pilgu all), et kuidas tegema peab ja üks väga usin õpilane sai omale imelise märkmiku.

28 March 2010

Soe ja pehme sall

Kudusin valmis teise pitssalli. Pitsi ei ole selles küll niipalju, kui originaalmustril, sest mõte oli, et see peab ikka soe ka olema. Seega sai mustrit natuke kombineeritud. Lõng on miskit mohäärisegu ja üleminekuga. Seetõttu valisin salli äärepitsimustri sellise, mida sai kohe külge kududa. Nii on terve sall täis ühtlasi värvitriipe - mahedaid ja pastelseid. Ning nupud tulid kuidagi eriti armsad ja kohevad.

Salli mõõdud - 140x55 cm
Lõng- miskit möhäärisegu (Pronksi lõngapoest)
Lõnga oli kokku 130 g ja järgi jäi väike nuutsakas.
Muster - Lillega rombikiri (Haapsalu sall, lk 152)
Ääremuster - Geneva Lace mustri viimased 5 silmust.
Varras 4 mm

Kuid sellel sallil on üks väikene AGA - nimelt poes lõnga valides paistis see rohkem halli-roosa tooni, kui et selline sinise-lilla-roosakirjus. Ärge saage nüüd minust valesti aru, need on väga ilusad värvid. Aga ei lähe kohe mitte üks raas minu (õue)riietega kokku. Seega seisab see sall hetkel kapis ja ootab omale uut omanikku. Kui tekkis huvi selle salli vastu, siis kirjuta mulle mustikmari(at)hotmail.com.
Lisatud hiljem - sallil uus omanik :)


This is my second lace-shawl. The pattern is from “Haapsalu sall” Lillega rombikiri (p 152) and in the sides there is 5 last sts from Geneva Lace pattern
Some extra information can be found HERE
I loved the way the nupps turned out with this yarn - so soft and kind of cute :)

15 March 2010

Täiuslik komplekt

Rohekat tooni teokarbitoorikuid oli kokku kolm. Ning et kõrvarõngad end väga üksikuna ei tunneks tegin neile lisandiks kaelakee. Algselt oli küll plaanis sellest viimasest toorikust teha käekee, kuid kaelakee näol on kogu kopmlekt kuidagi täisulikum.

08 March 2010

Kevadet kõrva!

Seekordsetel kõrvarõngastel on ikka oluliselt rohkem värve, kui eelmistel kevadekuulutajatel.
Juba pikka aega ootasid mu helmekarbist väljapääsu need vahvad rohekat tooni teokarbid. Nuputamist oli just teostuse poole pealt, et mida kinnitada aukude külge ning kuidas neile konksud külge saada.

Lisaks said nüüd sarnase väljanägemise ka juba ammu-ammu valminud ripatsi "toorikud". Jäid teised seisma, sest ma ei ole just eriti osav traadiväänamises. Ent alumises reas olevad augud vajasid, et sinna miskit lisataks. Nüüd neil kelmikad kurvid allääres.


No ja tegelikult on need natuke lillakamad, aga ei saanud seda õiget tooni pildile...

06 March 2010

Häärberis külas

Üks armsamaid kohti, mida ma viimasel ajal külastanud olen, on kindlasti Rohelise Luksuse Häärber. Eriti veel sealne käsitöötuba. Ei ole sõnu, et kirjeldada kõike seda toredust, mille keskel oli võimalik viibida... Lisaks veel päike, mis aknast sisse paistis ja olemise veelgi mõnusamaks tegi :)
Seal olles tegin valmis oma neljanda nõelapadja. Oh, see mu meelest eriti hästi õnnestunud. Kõik on omavahel kuidagi väga heas kooskõlas. Kuid täiesti võimalik, et sealne keskkond on see, mis aitas kaasa suurepärase tulemuse saavutamiseks.


Kadri imeline roosi-nööpnõel nagu täpp i peal

Related Posts with Thumbnails