24 January 2010

Õnnelehekiri

Lummatuna blogides nähtud pitssallidest, tekkis ka endal soov üks sall valmis kududa. Või proovida selle kudumist ja näha kas õnnestub.
"Haapsalu salli" raamatut lappasin hea mitu korda läbi, enne kui leidsin mustri, mida kuduma hakkata (seal ju neid ilusaid mustreid nii palju). Proovitööd* alustasin nr 4 mm varrastega, ent see jäi mu meelest kuidagi liiga auguline. Seega salli kudumiseks võtsin väiksemad vardad. Mustriks - õnnelehekiri (lk 102).
Plaan on sall emale sünnipäevaks kinkida. Kuid kuna ma tema jõulukingiga hiljaks jäin, alustasin kudumist varakult. Kuid siiski oli väike hirm, et mul tekib tüdimus üht ja sama mustrit kududes ning seetõttu võib salli valmimine võtta liiga kaua aega. Seega kudusin mustrist mustri - nii läks kudumine õige kiiresti.
Traditsioonilise Haapsalu salli alla seda siiski liigitada ei saa - kudusin salli mõnevõrra kitsamana ning äärepitsi kudusin otse salli külge.
No ja kokkuvõttes sain salli ootamatult kiiresti valmis :) Ning mustri nime arvestades, peaks see sall õnne küll tooma!
Lõng - Kido Mohair 3 tokki (Liann Lõngad)
Varras nr 3mm ja 4 mm
Muster - Õnnelehekiri (Haapsalu sall, lk 102) äärepitsimuster nr 192 (Pitsilised koekirjad)
Mõõdud - 145x63

Suured tänud Annale, kes oli abiks väikeses lõngakriisis.

* Proovitöö kudumine nägi välja järgmiselt:
Kudusin ära mustri neli rida, leidsin, et nupud tulevad enam vähem normaalselt välja, harutasin need mõned read seejärel ülesse ja hakkasin päris salli kuduma :)


It is my first lace shawl. I used a pattern called “õnnelehekiri” from “Haapsalu sall” book. I modified it a bit so it would be easier and more interesting to knit. The border pattern is from “Pitsilised koekirjad” no 192.
Õnnelehekiri means Good luck leave – as there are many leaves knitted from the shawl, it should definitely bring some luck! :)
Link to Ravelry

21 January 2010

Tulipunane õieke

Tegin veel ühe lilleprossi, seekord punast värvi. Kroonlehed lõikasin välja kapipõhja seisma jäänud sallist, südameks tikkisin säravpunased ja kuldsed seemnehelmed .
Mõeldud sünnipäevakingituseks.

Here is again one flower brooch. I made this from a shawl that has not been worn for a long time. It is embellished with red and golden beads.
The brooch is a birthday gift to a dear friend of mine.

10 January 2010

Hõbehall seelik

Detsembri alguses õmblesin endale hõbehalli värvi taftist seeliku. Lõiget mul seekord ei olnud, kasutasin vaid varem õmmeldud põlvpükste värvlit ja alumise osa leiutasin ise. Soov oli, et seelik oleks kahar.


Ma ei tea, kus mu mõistus poes kangast ostes oli, sest tafti on ikka ütlemata tüütu õmmelda, et see ilus, kena ja korrektne jääks. Lukku traageldasin ja harutasin vist mingi kolm korda ette enne, kui see normaalselt jäi. Ja pooleli ei saanud ka jätta, sest pidu oli tulemas ja selga polnud midagi panna. :) (nii nagu see tavaliselt ikka käib)


Ilusa kahara seeliku juurde, tegin veel väikese peokoti, mida juba näidanud olen. Koti sang ja vooder on tehtud seelikukanga ülejääkidest.

Related Posts with Thumbnails