19 December 2010

Veelgi ilusamad seelikud

Mõnda aega tagasi sai paar seelikut ära tuunitud. Ning võib öelda, et pisik on kasvanud - mõte käib, et mida jakuidas veel ringi teha või uuendada...
Kuna mul oli novembri lõpus mõned vabad päevad, siis veetsin mingi osa neist salongis, kus õmblesin ümber ja täiendasin oma olemasolevate seelikute alumisi ääri.Alustades pealmisest seelikust:
* eelmise aasta jõuludeks õmmeldud hõbehall seelik on nüüd balloon-seelik - välimine osa ja vooder sai omavahel kumminiidiga kinni õmmeldud (siinkohal tuleb öelda, et see oli ainuke seelik, mille õmbles ümber Erika, teised tegin ise)
* rohelisele velvet seelikule oli algusest peale plaan miski tikand teha. Võin öelda, et tegin ka, aga ei meeldinud ja harutasin ülesse. Aga nüüd on alumist äärt kaunistamas kelmikas triibuline pael.
* poest ostetud hallikat tooni seelik oli minu jaoks tobeda pikkusega, aga muidu lõige väga hea (ja hind oli sellel olematu) - nüüd on alumises ääres diagoonaaltriibuga kant.
* teksaseelikul polnud tegelikult muud häda, kui olemasolev õmblus oli mitmest kohast hargnema hakanud - õmblesin selle uuesti kinni.

Ehk et tegelikult ei ole üldse palju vaja, et olemasolev asi endale jälle uueks ja huvitavaks teha. :)

4 comments:

Sinitihane said...

Mul on üks lemmik teksaseelik ja ma tahaks endale sama lõike järgi velvetseeliku õmmelda.
Kas velvetit on hea/raske/ebameeldiv õmmelda?

Maarit said...

Velvetit on täitsa ok õmmelda - on teine selline paksem kangas. Õige nõel vaja valida, mis paksemaid kangaid õmbleb.

Aga kindlasti enne väljalõikamist pese kangas läbi, sest velvetil komme peale esimest pesu kokku tõmmata. Siis vähemalt ei saa hiljem liiga lühikest seelikut :)
Ning lisaks ajab velvet kohutavalt tupse... aga see seniks, kuni oled ääred sik-sak/overlokiga üle teinud. Siis juba kõik ok. Edu õmblemisel!

Sinitihane said...

Vat selle peale, et velvet pesus kokku tõmbab ma küll poleks tulnud.
Väga kasulik info!

Lemmi said...

Mul on ka selliseid asju kapis, millel pole nagu midagi viga, aga väga kanda ka ei taha. Sinu tegemised õhutavad ennastki tegudele.

Related Posts with Thumbnails