28 March 2010

Soe ja pehme sall

Kudusin valmis teise pitssalli. Pitsi ei ole selles küll niipalju, kui originaalmustril, sest mõte oli, et see peab ikka soe ka olema. Seega sai mustrit natuke kombineeritud. Lõng on miskit mohäärisegu ja üleminekuga. Seetõttu valisin salli äärepitsimustri sellise, mida sai kohe külge kududa. Nii on terve sall täis ühtlasi värvitriipe - mahedaid ja pastelseid. Ning nupud tulid kuidagi eriti armsad ja kohevad.

Salli mõõdud - 140x55 cm
Lõng- miskit möhäärisegu (Pronksi lõngapoest)
Lõnga oli kokku 130 g ja järgi jäi väike nuutsakas.
Muster - Lillega rombikiri (Haapsalu sall, lk 152)
Ääremuster - Geneva Lace mustri viimased 5 silmust.
Varras 4 mm

Kuid sellel sallil on üks väikene AGA - nimelt poes lõnga valides paistis see rohkem halli-roosa tooni, kui et selline sinise-lilla-roosakirjus. Ärge saage nüüd minust valesti aru, need on väga ilusad värvid. Aga ei lähe kohe mitte üks raas minu (õue)riietega kokku. Seega seisab see sall hetkel kapis ja ootab omale uut omanikku. Kui tekkis huvi selle salli vastu, siis kirjuta mulle mustikmari(at)hotmail.com.
Lisatud hiljem - sallil uus omanik :)


This is my second lace-shawl. The pattern is from “Haapsalu sall” Lillega rombikiri (p 152) and in the sides there is 5 last sts from Geneva Lace pattern
Some extra information can be found HERE
I loved the way the nupps turned out with this yarn - so soft and kind of cute :)

3 comments:

Anna said...

Kena sall, kahju ainult, et värvid ei sobinud. See ongi üleminekuvärvide oht, vihis või tokis üks, valmiskudumis teine. Ja valgustus on ka oluline.

Triinu said...

Kaunis sall ja ilusad toonid. Sellest on muidugi kahju, et Sa ise salli kanda ei saa ...

Maarit said...

Aitäh Anna ja Triinu!
No saaks küll kanda, sobib ühe jakiga. A ma praktiline inimene ja leian, et ta võiks ikka rohkemate riietega sobida, siis oleks ikka toredam.
Samas teisest küljest jälle, kus on siin praktilisus, kui mul üks sall kapis seisab ja ma plaanin uut kududa? :)

Related Posts with Thumbnails