24 January 2010

Õnnelehekiri

Lummatuna blogides nähtud pitssallidest, tekkis ka endal soov üks sall valmis kududa. Või proovida selle kudumist ja näha kas õnnestub.
"Haapsalu salli" raamatut lappasin hea mitu korda läbi, enne kui leidsin mustri, mida kuduma hakkata (seal ju neid ilusaid mustreid nii palju). Proovitööd* alustasin nr 4 mm varrastega, ent see jäi mu meelest kuidagi liiga auguline. Seega salli kudumiseks võtsin väiksemad vardad. Mustriks - õnnelehekiri (lk 102).
Plaan on sall emale sünnipäevaks kinkida. Kuid kuna ma tema jõulukingiga hiljaks jäin, alustasin kudumist varakult. Kuid siiski oli väike hirm, et mul tekib tüdimus üht ja sama mustrit kududes ning seetõttu võib salli valmimine võtta liiga kaua aega. Seega kudusin mustrist mustri - nii läks kudumine õige kiiresti.
Traditsioonilise Haapsalu salli alla seda siiski liigitada ei saa - kudusin salli mõnevõrra kitsamana ning äärepitsi kudusin otse salli külge.
No ja kokkuvõttes sain salli ootamatult kiiresti valmis :) Ning mustri nime arvestades, peaks see sall õnne küll tooma!
Lõng - Kido Mohair 3 tokki (Liann Lõngad)
Varras nr 3mm ja 4 mm
Muster - Õnnelehekiri (Haapsalu sall, lk 102) äärepitsimuster nr 192 (Pitsilised koekirjad)
Mõõdud - 145x63

Suured tänud Annale, kes oli abiks väikeses lõngakriisis.

* Proovitöö kudumine nägi välja järgmiselt:
Kudusin ära mustri neli rida, leidsin, et nupud tulevad enam vähem normaalselt välja, harutasin need mõned read seejärel ülesse ja hakkasin päris salli kuduma :)


It is my first lace shawl. I used a pattern called “õnnelehekiri” from “Haapsalu sall” book. I modified it a bit so it would be easier and more interesting to knit. The border pattern is from “Pitsilised koekirjad” no 192.
Õnnelehekiri means Good luck leave – as there are many leaves knitted from the shawl, it should definitely bring some luck! :)
Link to Ravelry

15 comments:

Anna said...

Hästi ilus sall tuli välja! Mul on hea meel, et lõnga jätkus.

dominique said...

issand sa oled ikka nii tubli! Jube ilus sall on:)

KK said...

Ilus!

Sircu said...

väga kaunis õrn sall!

Kadri said...

Udupeen! Mustrist muster on ka mõnus vaheldus traditsioonilistele haapsallidele.

Maarit said...

Aitäh teile heade sõnade eest!!

Rees said...

Imekaunis! Eriti selline mustripaigutus ja läbimõeldus. Väga tubli töö :-)

Kadri said...

Väga kena sall!
Ja se, et tegu pole traditsioonilise haapsalu salliga, ei vähenda tema väärtust mitte karvavõrdki!

marre said...

jube ilus! kohe vägaväga ilus! Ja minu imetlus Sulle ja kõigile teistele kudujatele - kuidas teil küll kannatlikkust jätkub?

Maarit said...

Tänud!
Seda "mustripaigutust" ma tegin nii-öelda jooksvalt. Kui mõned mustri kordused olid tehtud, hakkas tulema mõte, et kuidas edasi võiks mustrit kududa ja kui umbes kolmandik valmis, siis oli ka idee keskosa jaoks.

Kannatlikkusega on lood nii, et kui näed, et ilus asi hakkab välja tulema, tekib väike hasart, sest tahaks, et see ilus asi kärmelt valmis saaks. :)
No ja kui algus juba miskipärast venib, siis võib kogu projekt venima jääda. Arvan, et see reegel kehtib laiemalt ja mitte ainult kudumise kohta. :)

Kai:) said...

Väga ilus töö!Ma proovisin ise ka seda mustrit,mulle üllatusena jäi ta suhteliselt suur...aga Sinu sallil mõjub hästi :)

Maarit said...

Aitäh, Kai!
Ma arvan, et muster on väike "tänu" nr 3mm varrastele :)

Monika said...

Imeilus!

Maarit said...

Tänud Monika!

Sinitihane said...

Oi kui ilus!

Related Posts with Thumbnails