31 December 2009

Küünlaalused

Võtsin ette ajakirja Käsitöö 2008 talvenumbri ja hakkasin tegema Leina õpetuse järgi Tiffani vitraaži stiilis küünlaaluseid.
Kui alguses oli plaanis peent mustrit aretada, siis õige pea sai mulle selgeks, et kui ikka fimoga kokkupuude on peaaegu et null, ei tule need peened mustrid ikka välja küll. Leppisin seega väga lihtsa mustriga.
Küünlaalused päevavalges:Küünlaalused küünlavalges:

Kasutasin kollast, oranži ja punast läbipaistva effektiga savi ning tavalist musta. Ühel küünlaalusel on natukene peenemad läbipaistvad osad ja rohkem musta, teisel vastupidi.
Kõige "põnevam" osa oli aga istuda gaasipliidi kõrval ja hoida ust õige pisut praokil, et temperatuur ikka üle 120 kraadi ei läheks. :)
Kuid õpetus oli mõnus ja ei olnudki nii keeruline teha, kui algul arvasin.
Õnnelikku uut aastat!!
.
.
Leina has made an amazing tutorial how to make tiffany style candle holders.
At first I was planning to make some nice pattern. But then I realized that being a totally beginner with polymer clay, it is easier to do something simple. I used three colours of transparent polymer clay - yellow, orange and red and also black.
.
Happy New Year!!

28 December 2009

Teekannu soojendaja

Minu teine isetehtud jõulukingitus sel aastal valmis vahetult peale jõule (sest jõulud saabusid liiga kiresti ja ma jäin ajahätta). Seega võib seda pidada pigem näärikingituseks :) Kingitus ise on teekannu soojendaja.

Üheskoos on vill ja pits, mis moodustavad väga mõnusaid tekstuure. Kaunistuseks lisasin ma veel fimonööpe, mis ma mõnda aega tagasi Terje juhendamisel padjaklubis tegin.
Sooja peaks see hoidma, või siis ei tohiks tee kannus nüüd väga kiiresti ära jahtuda. :)
Kahjuks ei saa näidata pilti, kus see teekannu ümber on, sest see kann natuke kaugel. Ning see soojendaja on nüüd ka pigem lisakingituse rollis.
Kuid viltimise põnev maailm hakkab mulle üha rohkem ja rohkem meeldima.

Seda, kuidas tee/kohvikannu soojendajat õmmelda, võib leida siit.

This is second Christmas present which I made for this year. But it was a bit delayed and I finished it just after Christmas was over.
It is a tea-cosy to my mom and it is an extra gift to her.
I felted lace and wool together and added some polymer clay buttons.
The tutorial how to sew a cosy you can find HERE.

27 December 2009

Helesinine unenägu

Sel aastal sain ma vaid ühe omatehtud kingituse jõuludeks valmis. Kuid see-eest on see kingitus suurte mõõtmetega.
Õmblesin oma õele hommikumantli. Ta eelmise kuu alguses mainis, et tema tahaks sooja hommikumantlit ja ma jätsin mõtte meelde. Kuid valmis sai see ikka väga viimasel hetkel. Õmmelda oli seda ka mõnevõrra igav, sest enamus õmbluseid olid pikad ja sirged... Aga tulemus on soe ja mõnus :)

Lõige - Burda 2008/12
Kangas- fliis, taskutel kaunistuseks natuke paela
Õmblesin vaid teistsugused taskud, suured ja kandilised, mulle meeldis nii rohkem. Ainuke asi, mille kallal ise nuriseks, on krae - ei õnnestunud see just kõige paremini.
Aga kingisaaja rahul ja see peamine :)
.
This is a present, which I made to my sister for Christmas. It is warm and soft - perfect for sleepy mornings :)

24 December 2009

Kaunist jõuluaja algust!


Igaüks meist vajab kodusoojust,
südamesse päikest, mis ei looju.
Puhtaid mõtteid, millest hing saab valgust...
Kaunist jõuluaja algust!
.

15 December 2009

Rustikaalse pulloveri jälgedes...

Mõni nähtud ese või idee võib jääda kummitama ning ei anna rahu enne, kui see enda poolt kuidagi teostatud on. Mind jäi kummitama Inga blogis nähtud rustikaalne pullover. Mu meelest oli see nii lihtne, stiilne ja põnev, et ma käisin neid ilusaid pulloveri pilte ikka ja uuesti vaatamas. Lisaks kasvas soov ka endale miskit sarnast kududa.
Pika otsimise peale leidsin Knit.1 ajakirjast ühe kudumi, mis oli kootud, alustades varrukast. Siis läksin lõnga jahile... kuid neist Tapestry toonidest oligi rustic kõige sümpaatsem. Kohandades natuke originaalmustrit, sai minu pullover selline:


Muster: Knit.1 - Spring/Summer 2008, Slouchy Top, link Ravelry-sse
Lõng - Rowan Tapestry, rustic - Veimevakk
Kulus natuke üle 5 toki
Varras 5 mm

Ma ei alustanud kudumit nii paljude silmade arvuga, kui õpetuses oli, sest soovisin kitsamaid varrukaid. Ning siis kehaosas kasvatasin silmi rohkem juurde. Jätsin ära ka suure kaeluse, sest siis oleks see mõnus triipude mäng mõnevõrra kaotsi läinud.
Aga projekt õnnestus suurepäraselt. Ma loodan, et Inga pahaks ei pane, et ma ta pulloveri mingil määral kopeerisin...
(lõnga toon on tegelikult hallim ja külmem)
Fotod: Kaili


I saw this amazing pullover in Inga`s blog. And I knew then that one day I want to make something similar, because it is so simple and stylish.
I found in Knit.1 Spring/Summer 2008, Slouchy Top and made not so slouchy version of it. Knitted the size S, started with 57 sts. Then followed the instructions to body increase and as I started with less sts I needed to increase them more.
I added 2 sts 8 times,
3 sts 2 times,
4 sts 2 times,
5 sts 4 times,
10 sts 2 times
and 16 sts 2 times.
Also did not made that long collar - I like this shorter version.
Yarn - Rowan, Tapestry, rustic - just abit over 5 skeins
Needels - 5mm
I do not need to say, that this is my new favourite ;)

13 December 2009

Femme Fatale

Mulle väga meeldis vaadata, milliseid põnevaid lahendusi tehti craftwerk kotimeisterdamise teemale Sügissonaat. Kui teema hakkas lõpukorrale jõudma, tuli idee, et millist kotti ma endale teha tahaks. Sügissonaadi alla see aga poleks ajaliselt jõudnud ja polnud päris see teema samuti. Lootsin, et ehk järgmise kahe kuu teemasse ikka kuidagi sobib. Ja kui ma teemat nägin, olin väga väga rahul, sest mu tulevane kotike sobib sinna ideaalselt.
Femme Fatale - minu väike armas peokotike. Mahutab ära kõik hädavajaliku ja lisaks on seda mõnus käe otsas kanda, nii et käed on vabad veinipokaali või suupistetaldrikut hoidma :) (Epp oli see, kelle blogist ma "käed vabad" ideed nägin)

Kõigepealt viltisin halli villa mulle sobivaks tükiks. Seejärel õmblesin selle läbi tekidades nii sinna suvalisi lained ja jooni. Ent "kaost" teha on tõepoolest oluliselt keerulisem, kui süsteemset mustrit.
Luku õmblesin esialgu masinal külge, kuid see õmblus ei meeldinud mulle seal mitte üks raas. Harutasin lahti ja õmblesin lugu tamiiliga käsitsi vildi külge kinni, tehes ülaäärde pisut voldikesi. Seejärel küljed kokku, vooder sisse ja vooder luku külge.
Luku valisin spetsiaalselt sellise rõngaga, et saaks sinna külge sanga kinnitada. Sangale ja voodrile sai tugevduseks ka liimiriie külge triigitud, et paremini vormi hoiaks.
Ning viimane töö oli helmeste tikkimine. Oleks ehk rohkemgi neid sinna lisanud (just "tagumisele" poole), aga otsa sai see toon.

This is my new bag. I made this to the project "Outside of the Frame". It is felted, sewed together and embellished with tiny beads. It turned out very glamorous.

12 December 2009

Pidude lainel...

Käisin novembris väiksele seltskonnale enda tehtud ehteid näitamas. Vastukaja oli väga positiivne. Kuid oli ka üks väike aga... Nimelt enamus kõrvarõngaid, mis mul uusi omanikke ootavad, on valmis tehtud kas kevadel või suvel. Seega värvitoonilt väga helged :) Sooviti, et teeksin juurde tumedamates toonides ehteid, mis jõuluks paremini sobiksid.
Vaatasin oma varud üle ja tegin juurde mõned kõrvarõngad, mis siis tumedamad või pidulikumad...Piltidel on lisaks uutele kõrvarõngastele ka mõnda aega tagasi valminuid.
Related Posts with Thumbnails