27 November 2009

Organzalilled

Mida teha siis, kui õues on ilm vihmane?
Ikka käsitööd :)

Meisterdasime koos õega organza kangast lilleprosse. Täiesti esimest korda. Abiks olid õpetuse laadsed pildid ja eeskujuks marre blogis olevad imelised prossid.


Ülemine rida on mu õe tehtud, alumine rida minu tehtud. Lisaks katsetasime kahte erinevat "tehnikat". Vasakpoolsed lilled on kokku pandud lillekujulistest kangatükkidest, nii nagu flickr piltidel näidatud. Parempoolsed on kokku pandud ovaalsetest kroonlehtedest.
Pildile oli neid kahjuks väga kehv saada ja seega näivad nad siin oluliselt hallimad, kui tegelikkuses.
I and my sister made some organza flower brooches. It is fun to make them. We followed a tutorial and also for a great inspiration about flower brooches you can find here. Upper road are made by my sister, lower road are made by me.

17 November 2009

Karamell, punaste sõstardega

Sellest ajast, kui ma käsitööblogide sage külastaja olen, on nii mõneski blogis silma jäänud ehted, mis on traadist heegeldatud või siis kootud. Eriliselt on meelde jäänud nende ehete pisut segamini pind. Eriti on mulle meeldinud laiad käevõrud, kuid traat on kõva materjal ja ma arvan, et see kraabiks mu käe ära. Seega olen neid ehteid pigem vaadanud ja mõelnud, et kunagi proovin ära...
No ja kui Krentu oma blogis armsaid heegeldatud ehteid näitas, otsustasin katsetama hakata.

Kasutasin vaskset traati 0,4 mm (Tallinna Kaubamaja kästiöönurgast), punaseid seemnehelmeid ja heegelnõela nr 1,75mm
Kõigepealt ajasin helmed traadile, siis asusin heegeldama. Esimene ring 20 ühekordset sammast, teine ring 40 ühekordset sammast ning kolmas ring 40 kinnissilmust.
No ja sõrmel olid pärast kenad villid :D
Kuid mõnus oli heegeldada ja tulemus üllatas - miksipärast arvasin, et niimoodi tehtud ehted on kõvad ja kraapivad. Kuid tegelikult on selline mõnus pehme pind.This is my first attempt to crochet with wire. And it turned out quite nice. I was a bit afraid, that crocheting with wire, the result would be poignant and scrape - but the earrings are rather soft.
The first row - 20 dc
The second row - 40 dc
The last row - 40 sc

15 November 2009

Kümme musta lille

Oli kord üks seellik...
Hallikasmusta värvi, poolratasklošš lõikega, lisandiks pitsi ja litreid. Õmblesin selle kolm aastat tagasi jõuludeks. Algselt ei olnud plaanis litreid ja pitsi lisada, ent tühja kanga pinda oli liiga palju ning oli seetõttu igavavõitu. Mäletan, et olin tookord täielikus ajahädas ja kiiruga tegin mõned kaunistused peale, et ühel peol ära kanda ja siis hiljem täiendada... kuid nii see tegelikult jäigi :)
See oli mu lemmikseelik mõnda aega.

Kuid sellel seelikul oli ka üks "halb" omadus - nimelt oli ta täpselt nii pikk, et ulatus üle põlve ning seega oli seda ilus kanda vaid kontsakingadega. Madalate kingadega oli üldmulje matsakas... ja nii see seelik ühel hetkel kappi seisma jäigi. (piltki on tehtud peale korralikku triikimist, ent olles nii kaua kapis kortsus olnud, ei tahtnud need voldid sugugi välja minna)

Kuni küpses idee seelik jälle kapist välja tuua ja seda natuke värskendada.
Harutasin maha kõik litrid ja pitsid ning lõikasin mõne sentimeetri alumist äärt lühemaks. Kuna kangas oli jätkuvalt igav, siis õmblesin kaunistuseks sinna peale kümme lille. Lilleõied lõikasin välja ühest teisest vanast seelikust.
Ja mul on jälle uus lemmikseelik :)


About three years ago I made myself a skirt - with some lace and spangles on it. I used to wear it for some time very often. But then it just was not that good anymore. Then one day I decided to do something with it. I unstitched all the lace and spangles, cut it a bit shorter. This fabric alone is a bit boring and it needed something extra. So I sew there some flowers. The flowers are cut out from another old skirt. And now I have a new favourite :)

08 November 2009

Ohtralt palmikuid

Tahtsin omale talveks kindaid, mis oleksid tekstuurse mustriga. Väga palju on aga kinnaste puhul just erinevaid auguga mustreid, mis on küll väga ilusad, kuid külmavaresele väga hästi ei sobi. Mõnignase otsimise peale jäid silma Vogue Knitting Winter 2008/09 numbrist sõrmikud nimega Almeara Gloves.

Tegin mõned muudatused. Soovisin pikemaid kindaid, et käed ikka korralikult soojas oleksid, seega kudusin mustri alusmist osa topelt. Lisaks ei meeldinud mulle peopesa parempidi / pahempidi kootud read ning ma kudusin kõik vaid parempidi. Mustris häiris veel lisaks, et mõlema käe väiksed sõrmed ja nimetissõrmed olid kootud erinevalt. Ühel läks palmik kendasti üle patsiks, aga teisel jooksis korraks üks imelik triip üle ja see mulle ei meeldinud. Kudusin mõlemal käel nendel sõrmedel palmikuid nii ringi, et oleksid ühtemoodi. See lihtsalt mu enda kiiks, et paaris asjad peavad olema samasugused.

Lõng - Austermann, Alpaca Silk (Karnaluks)
Varras - nr 4,5
Kogus - 2 tokki
Muster - Vogue Knitting Winter 2008/09 (Ravelry)

Lõng on väga pehme ja soe, kuid väikene hirm on küll, et kui pikalt nad sellised ilusad säilivad. Aga eks seda ole siis näha, kas teinekord tasub nii pehmest lõngast kindaid kududa, või mitte.

I looked for some time some nice textured glove pattern, until I found Almeara Gloves. But I made some changes. First I wanted them to be longer, so I knitted the bottom pattern twice. Also I did not like the garter st in the palm, so I knitted stockinette st instead. As a perfectionist I did not liked that the little finger and the index finger were knitted not the same way on both gloves. So I made the cables the same direction on those fingers.
Yarn - Austermann Alpaca Silk, two skeins
Needles - 4,5mm

07 November 2009

Tuunika

Kudusin endale ühe ütlemata sooja ja mõnusa riideeseme - tuunika. Kootud sai see ülevalt-alla raglaani, varrukate otstes on väike riba soonikut, keha osas tegin algul mõned kahandused ning pärast mõned kasvatamised ning alläärde kudusin sooniku. Suure sooja kaelusega. Eriti meeldis selle tuunika juures, et pärast ei olnud vaja ühtegi õmblust teha.
Tulemusega väga rahul. :)


Lõng - Titan Wool- Superwool, värv tumehall. (Liann lõngad)
Kulus 10 tokki ehk 500 grammi
Seda võib pidada mingil määral sünnipäevakingituseks - nimelt sünnipäevaks saadud raha viisin lõngapoodi :) ning lisaks ka raamatupoodi (Haapsalu salli raamatut oli ka vaja).

Ning valmis sain selle kootud juba augustis, aga nüüd alles sain pildile jäädvustatud.

Related Posts with Thumbnails