28 September 2009

Hall boolero

Kaks aastat tagasi sügisel kudusin omale selle õpetuse järgi boolero. Lõngavalik Titan Wool - winner. Kuna lõng oli valitud peenem, kudsin seda 3,5 varrastage ja kohandasin õpetust. Kuid ei olnud nii hea lõpptulemus, kui tahtsin. Kuna kootud sai suhteliselt peente varrastega, siis jäi selline vormitu. Kandsin küll mõned korrad, kuid enamuse ajast siiski seisis kapis. (pilti pole, kuid nägi välja sarnane mis garnstudio kodulehel)

Nüüd internetis ringi jalutades leidsin VK kodulehelt armsa boolero, mis jäi kummitama. Praktiline meel sai aga võitu ja leidsin, et mul ei ole kaht sarnast asja vaja, kui üks neist juba seisab kapis.
Aga siis tuli geniaalne idee - harutada üles vana boolero ja kududa see ümber. :) Tulemus on siin:


Ning ma väga rahul oma uue kudumiga!
Lõng juba mainitud Titan Wool, Winner (helehall), kasutasin kahekordselt
Vardad 5,5mm
Õpetus - VK kodulehelt
Lõngakulu ei tea.

17 September 2009

Lillad toonid

Kui praegu riidepoodides ringi käia, tundub, et lilla on üks selle sügise moevärve. Leidsin omavahel hästi harmoneeruvad lillad seemnehelmed ja tegin neist vahva tekstuurse käekee. Seekord mulle isegi meeldis, et seemnehelmed polnud päris standardse suurusega, see annab veel omakorda lisa tekstuuri.

Kokku on selles käekees kuute sorti erinevaid helmeid, peamiselt küll seemnehelmed, kuid sekka ka mõned rombikujulised helmed. Rombikujulised helmed läigivad ühelt küljelt väga tugevalt - seega saab käekeed kanda kahte pidi, tagasihoidlikum ja silmapaistvam. Kuigi, kui selline vahva käekee käepeal, jääb see silma igaljuhul.

Olen mõnda aega tagasi teinud ühe analoogse käekee, kuid siis kasutasin tumedaid metallik-toone. Juhul, kui kellelgi peaks soov endale midagi sarnast teha, siis selles eelmises postituses on ka info, kust antud kee tegemise õpetuse leiab.

Käekee on 15,5 cm pikk ning 3 cm lai, pikenduskett on 7 cm.

16 September 2009

Topeltportsjon

Kaks paari sarnaseid kõrvarõngaid, mummudega.
Ning mõneks ajaks tuleb mummudest paus :)


Vasakpoolsetel kõrvarõngastel katsin 1o mm plastikhelmed seemnehelmestega, parempoolsetel kasutasin 6mm plastikhelmeid. Põnevust lisavad veel kollasekirjud helmed.
Kõrvarõngaste pikkus on parempoolsetel 4 cm ja vasakpoolsetel 6 cm

14 September 2009

Öökullid

Kudusin väiksele sugulasele väikese kampsuni.
Õpetus oli lihtne ja mõnus, ainult et alumine äär oli sellel küllaltki pitsline. Kuigi pildi peal oli see sinist värvi ja eeldatavasti siis ka poisi seljas, tundus mulle, et see pits sobib pigem väikesele tüdrukule. Seega kudusin allaäärde hoopsiki öökullid.


Lõng - Titan Wool Superwool - hele beež (Liann lõngad) kulus 5 tokki
Varras - 4 mm
Mustrid Ravelry`st
Kasutasin kahte õpetust - esimene on väikese jaki õpetus ning teine öökullide tegemise õpetus.
Nööbid - Saana kangad (need on bambusest ja iga nööp isemoodi mustriga)
Eriti meeldib mulle selle kampsuni puhul, et seal pole mitte ühtegi õmblust. Mu meelest saab nii kudum ikka oluliselt kiiremini valmis, kui jääb ära see tüütu tükkide kokku õmblemine.


Öökullide silmad joonistasin pähe musta markeriga, sest ei leidnud väikseid ilusaid nööpe. Korra käis ka mõte, et õmbleks sinna väikesed puupärlid, kuid siis tundus, et liiga palju ohtlikke asju, mis ära tulemise korral saab laps suhu panna.
Related Posts with Thumbnails