29 August 2009

Šokolaadivärvi kleit

Üheks armsaks suveürituseks oli soov kleiti saada. Käisin tulutult poodides vaatamas, sest hinnast hoolimata ei hakanud silma ühtegi ilusat kleiti. Oli vaid üks "enam-vähem võiks kanda" kleit. Seejäral lappasin läbi kõik olemasolevad Burdad, kuid ka sealt ei jäänud midagi head silma. Mõttes oli just, et võiks olla midagi lihtsat, kuid samas et oleks ka pisut viisakam/pidulikum. Olin juba seda mõtet maha matmas ning mõtlesin juba seelikut tegema hakata, kui kleidi lõike niiöelda paika sain. Idee leidsin Bershka poest, seal olid soodusmüügil pluusid, mida ma vaatasin ja leidsin, et sarnaselt tehtud kleit jääks ka väga armas.


Kangas on lihtne õhuke kortsuriie. Kaks kummikanalit "hoiavad" kleiti seljas. Mugav seda kaasas kanda - keera aga sõlme ja viska kotti. Vajalikul hetkel kotist välja ja selga ning mitte ühtegi ebameeldivat kortsu pole kleidil - kõik kortsud sobivad sellele imehästi.


Aga et ei oleks igav üksluine pruun, "tikkisin" oma õmblusmasinaga alla-äärde pisut tikandeid värviliste niitidega. Alguses oli mõte neid veelgi laiemalt teha, kuid selline "tikkimine" tavaõmblusmasinaga on ikka õmblusmasina puhas piinamine ja seega jäi vaid mõned read. Kuid neist siiski täiesti piisab ning lisavad veidike särtsu.


Kangas - Kangadžungel
Lõike leiutasin ise
Kleidi juurde sobis imehästi üks armas kaelakee :)

Ning kuna suvi nüüd enam-vähem otsa sai, on järgmiseks suveks kohe üks ilus asi olemas :)

25 August 2009

Roosamannavaht

Ma ei tee just väga sageli kaelakeesid. Tegelikult teen ma neid üliharva. Aga samas peab vahel ka neid tegema, kas või harjutamise mõttes, et neid järgmistel kordadel lihtsam teha oleks. :)

Kõigepealt valmisid kõrvarõngad. Otsisin välja enam-vähem sarnased halli- ja valgekirjud helmed ning tegin neile juurde roosa seemnehelmestega kaetud helme. Helme katmisel kasutasin matte roosasid ja mõnda üksikud läikivat roosat seemnehelmest, et üldmulje oleks pisut kirjum, nagu seda on polümeersavist helmestel.
Ning kuna neid polümeersavist helmeid oli mul varutud rohkem, valmis ka kaelakee.

Polümeersavist helmed on teinud Terje.

20 August 2009

Lillad kõrvarõngad

Selles helmesegus, millest ma endale käevõru tegin, olid lisaks mõned suuremad ning mõned eelpainutatud traadile mittesobivad helmed.
Eemale jäid neli armast lillakat tooni helmest, milledest tegin omale uued kõrvarõngad.

Lisasin juurde veel plastikhelme, mille katsin lillakirjude seemnehelmestega. 1cm läbimõõduga helmes sai tänu sellele suurust juurde ja on nüüd 1,4cm. Kõrvarõngaste kogupikkus on ca 4,5cm.
Sobivad hästi saabuvasse sügisesse :)

18 August 2009

Fotoka kodu

Soetasin omale fotoka.
Ei saa öelda, et uue, sest see on päris minu esimene fotokas :)
Poes müüa küsib, et kas Teil on kotti ka vaja. EI OLE. Tegelikult enne vaatasin küll neid kotte, kuid need ei olnud isegi ilusad mitte.
Seega kodus võtsin kapist lõnga välja ja heegeldasin oma fotokale koti. Et oleks seda ikka mugav endaga kaasas kanda.

Lõng on kunagi ammu ostetud Müürivahe tänava lõngapoest (mida kahjuks enam pole)
Heegelnõel nr 3 (lõnga etikett nägi ette nr 6, aga tänu nr 3, tuli selline tihe ja paks kott)
Heegeldatud on ringselt poolsammastega ja siis klapi puhul mõned read edasi-tagasi.
Nööp pärit Kangas & Nööp`st

Valminud on kaks suuremat projekti, mis nüüd lähipäevil tänu armsa uue fotoka abiga on ehk võimalik ära jäädvustada :)
Related Posts with Thumbnails