26 July 2009

Uus käevõru

Sügisel soetasin omale ühe isetegija.net kasutaja käest paki erinevaid helmeid. Põhiliselt oli seal erinevaid värve seemnehelmeid. Kuid lisaks väike kotitäis erisuuruse ja -kujuga põnevaid helmeid. Need olid mu meelest nii ilusad, et mul vahel lihtsalt meeldis see pakk välja võtta ja lihtsalt vaadata... sest teha ei osanud ma neist suurt midagi, peamiselt just seetõttu, et kuju oli neil kõigil küllalkti erinev. Ja nii nad ilusti seisid ja ootasid oma aega.
Kuna ma polnud ammu helmestest midagi meisterdanud, tuli eile õhtul tahtmine midagi teha. Ja neid helmeid vaadates tuli idee - panna need eelpainutatud traadile.


Arvasin algul, et kuna need helmed on nii armsad ja kuidagi erilised, siis peaks neist ka midagi erilist tegema. Kuid tegelikult lihtsus on see, mis toimib :) Need värvid on lihtsalt imelised ja kuidas need omavahel mängivad. Lausa lust on seda käepeal vaadata.
Ja nüüd ei saa ma aru, miks ma seda käevõru varem valmis ei teinud...

Igatahes on mul nüüd uus lemmik-käevõru!

20 July 2009

Heegeldatud kott

Talvel ostsin sinakashalli tooni lõnga, et sellest omale vestilaadne asi heegeldada. Algus sai tehtud, kuid kui üle poole valmis oli, selgus, et mulle jääb see asi väikseks. Ei viitsinud mustrit ringi ka tegema hakata, harutasin poolelioleva asja üles ja lõng jäi seisma...
Eelmise aasta suvel heegeldasin endale naturaalset valget tooni väikese boolero - mida vist kaks korda kandsin ja siis jäi see kappi seisma. Sügise lõpus tegin kapis suurpuhastust ja tõstsin need asjad, mida ma tõenäliselt enam ei kanna välja. Siis otsustasin selle boolero üles harutada ja ehk sellest lõngast ühel heal päeval midagi muud teha...
Niisiis - ühel päeval võtsin ma kõigepealt oma "varude" kapist välja sinakashalli lõnga ja otsustasin sellest koti heegeldada. Kui kuus motiivi oli valmis, sai selgeks, et lõnga on liiga vähe. Samas tundus tobe poest juurde ostma minna, kuna soov oli antud projekt teha olemasolevatest varudest.
Seega võtsin kapist välja ka nat.valge lõnga. Heegeldasin kuus motiivi juurde ja panin need üle ühe sinakashallide motiividega. Tulemus polnud aga ilus.
Harutasin kõik motiivid üles ja heegeldasin need uuesti mõlemat värvi koos kasutades. Ja siis läks juba heegeldamine kiiresti :)

Heegelnõel nr 4
Katia Cotton Comfort (nat. valge) ja Scachenmayr Catania (sinakas-hall)
Koguseid ei tea, sest alustasin heegeldamist ülesharutatud väikestest juppidest ja lõpuks jäi alles mõlemat lõnga 1 tokk. Kuid ma ei mäleta, kui palju ma neid kunagi ostsin
Motiivi muster - Ravelry
Kotil on ilus helesinine vooder, mille tegin oma vanast pluusist. On olemas ka taskud võtmetele ja telefonile.

14 July 2009

Südamed

Üks väga eriline inimene palus, et kas mul oleks mahti teha talle pulmadeks "ametimärgid". Tema soov oli, et need oleks südamekujulised ja rohelist tooni nagu pulmakutsedki. Algul oli idee, et teha vildist, aga Tiimaris oli üsna koledat värvi rohelist vilti. Ei jäänud muud midagi üle, kui käisin läbi erinevaid kangapoode pulmakutse näpu vahel ja otsisin "õiget" värvi rohelist. Selle ma ka leidsin :)

Kangas on selline tugevamat sorti, vahel on õhem vatiin, ääres armas valge pitsiriba ja lisaks lõbusad rohelised südamenööbid. Täiesti imekombel kangaga täpselt ühte tooni :)
Kinnisena on tagumisel poolel õmmeldud haaknõel, et saab kenasti rinda panna.
Tegin materjali ostes väikese valearvestuse ja valget pitsiriba jäi pisut puudu. Kahjuks samasugust enam ei leidnuki ja seega on kaks südant pisut teistsuguse äärega. Aga armsad on nad kõik.

Kokku 10 südant.
Mina annan need edasi pisut poolikul kujul, pruudi õde on see, kes neile ametimärkidele nimed peale tikib/kirjutab.

04 July 2009

Karamell

Ema soovis omale pruuni ja oranžiga kõrvarõngaid. Pruuni värvi puudumise tõttu on kõrvarõngad hoopis karamelli värvi.
Kõrvarõngaste läbimõõt on 3,5cm

Mul on hetkel pea täis erinevaid õmblemise ideid, seega ei suutnud midagi väga põnevad või originaalset nende kõrvarõngaste puhul välja mõelda. Kasutasin Linca blogis oleva idee ära.

02 July 2009

Suvevärvides sokid

Kudusin omale Noro lõngast uued sokid. Võib ka öelda, et kudusin suvesooja sokkidesse. :)
Ning kududa oli neid hea ja lihtne, lihtsalt nautisin värvide mängu. Oli ka korra mõte, et teen triipudega sokid. Aga ma ei viitsinud lõnga kerida ning lisaks selle lõnga toonid on nii intensiivsed, et triipudena poleks nad mulle isegi meeldinud. Triibusokid sobivad mahedamate toonidega ehk paremini.
Kuigi, kui aus olla, siis oleks tahtnud, et need sokid ikka rohkem ühte moodi oleks. Paraku oli lõngakeras paar sõlmitud kohta ning seetõttu ei olnud kõik värvi üleminekud loogilised.

Seega on ühel sokil nina sinine ja teisel roosakat tooni, sääred enam-vähem sarnased.
Lõng - Noro Kureyon Sock Yarn, värv nr S92, 1 tokk (üks väga väike nuutsak jäi järgi) Ostetud pullover.ee`st
Varras - nr 2,5
Muster (või pigem õpetus) - Ravelry-st

Kui seda postitust lugedes peaks tekkima küsimus, et MIKS ma küll praegu kuumadel suveilmadel sokke koon - siis vastus on lihtne - nimelt sain ma kerge päikesepõletuse ja oli vaja mõned päevad tubasem olla... no ja kui lõng kapis olemas, siis oli hea sokikudumisega algust teha (sest koristada ka ei viitsinud). :)
Related Posts with Thumbnails