26 June 2009

Põlvpüksid ja heegeldatud boolero

Kui valida, siis ma kannaks vist kogu aeg seelikuid. Aga igaks juhuks võiks kapis ka mõni paar pükse olla. Mõnevõrra mugavam on pükstes näiteks mööda Tallinna vanalinna müüritorne ronida... :)
Püksid on õmmeldud Burda 9/2006 lõike järgi (väikeste muudatustega). Originaalis on allääre kinnises kasutatud nööpe. Kuid minu sääred on Burda lõike järgi liiga jämedad, igatahes nööpidega mõeldud kinnis mul kuidagi kinni ei läinud :D Seega tegin hoopis seotava kinnise ja nüüd on väiksed lipsud allääres.
Eriti meeldib mulle see nööp (ostetud Saana poest).

Boolero heegeldamist alustasin kunagi ammu aprillis, valmis sain selle juunis. Kokku heegeldasin 78 väikest motiivi, mustri leidsin internetist.
Võib öelda, et kopeerisin Epu tehtud boolerod, sest minu meelest on see väga armas. Lisaks on see hea variant kuidas väikeste suviste särgikestega, ei näe väga paljas välja. :)

Heegelniiti (200m keras) kulus pea neli kera, heegelnõel nr 1,75
Motiivid on lillekujulised, ohtrate nuppudega. Ajakulu oligi suur just tänu nuppudele, kuid nad annavad mõnusat tekstuuri.

15 June 2009

Roosa vs Must

Midagi teistmoodi.
Tegin 10mm helmele roosadest mattidest seemnehelmestest "katte" ümber. Helmes sai seeläbi endale jämedust juurde ja on nüüd 14 mm. Lisandiks kandiline rodoniit (13x18mm). Kõrvarõnga pikkus ilma konksuta on 4,5cm.

6mm helmes, sai tänu mustadele seemnehelmestele 10mm suuruseks, lisandiks 18x25mm sardonyx kivi. Kõrvarõnga pikkus ilma konksuta on 5cm.

Roosad kõrvarõngad tegin endale, mustad lähevad kingituseks.

Hõbedased ringid

... vähese sinise lisandiga.
Kõrvarõngad on tehtud hõbedavärvi ning helesinistest hõbetatud sisuga TOHO 11/0 seemnehelmestest. Helmed põimisin brick stich tehnikas.


Kõrvarõnga diameeter on 4 cm. Neil on parasjagu suurust, aga ometi on ülimalt kerged. Ei "väsita" kandes kõrvu ära :)

Nende kõrvarõngastega lõpetan ära hõbedavärvi ehete seeria :) Muidu läheb endal ka igavaks...


REKLAAM:
Mõned minu ehted on müügil SIIN lehel. Kui peaks tekkima ostusoov, siis saada mulle kiri!

08 June 2009

Hõbedased sakid

Kui värv on lihtne, siis võib vorm olla mõnevõrra ägedama iseloomuga, eksju :)

Olen teinud ühed sarnased kõrvarõngad juba varem. Mõnevõrra pikem saamislugu neil, sest tahtsin algselt nööbile ilusat äärt teha, kuid see ei õnnestunud just kõige paremini... kuid see-eest oli võimalik poolikut tööd niimoodi edasi teha, et valmis hoopis lustakas paar kõrvarõngaid. Selle ürituse teisel katsel sai nööp ka tookord ilusaks prossiks tehtud.

Nüüd siis teine paar samas stiilis kõrvarõngaid, mida mu õde aeg-ajalt rõõmuga kannab.

06 June 2009

Hõbedased mummud

Aega võttis, aga ma sain lõpuks aru, kuidas kaetakse suurt helmest peyote`i tehnikas. :) Esimesed katsetused tegin vist paar aastat tagasi. Tulemuseks oli küll kaetud helmes, aga see ei olnud ilus... Seega läks harutamisele.
Kuna mulle suured mummud meeldivad, leidsin teise viisi, kuidas suurt helmest seemnehelmestega katta, kuid see ei olnud minu jaoks ikka see päris (häirima jäid väikesed õhuaugud).
Seepärast on eriliselt hea meel oma praeguse saavutuse üle.

1,4mm plastikust helmele põimisin ümber hõbedavärvi seemnehelmed. Kolm korda alustasin uuesti. Esimest korda oli liiga kandiline vorm, teisel korral liiga suur... kolmandal korral sai "ümbris" paras. Mummu suurus peale katmist on 2mm.

Kõrvarõngad lähevad kingiks. Loodan, et saajal on nende üle hea meel.

Related Posts with Thumbnails