23 March 2009

Tähistaevas

Teatud kuudel on öösiti näha meeletutes kogustes tähti. Mulle meeldib neid lihtsalt vaadata... need on sellised imelised-erilised hetked.
Aga kuna neid hetki väga sageli nautida ei saa, põimisin tähistaeva käekee sisse. Nüüd on öised tähed sagedamini minuga ;)

Käekeed oli mõnus teha, sest siin sai kasutada neid helmeid, mida koguseliselt mul küllaltki vähe oli. Aga täpselt just selle projekti jagu.

Ning eriti hea oli see, et sai kokku põimida erinevate suurustega helmeid, ilma et kuksilt kiskuma või lainetama hakkaks.

Aga selle üles pildistamine oli keeruline. Väga sageli tuli pilt lihtsalt tumedates toonides ja kõik... ometi, on selles kees värve päris korralikult. Kuid siiski mõned pildid õnnestusid.


Ja siin pilidl on näha pea iga helme peal pisikest fotokat :)

Käekee õpetus on olemas Bead & Buttoni kodulehel.

15 March 2009

Lillakirjud ripatsid

See oli eelmine aasta...
Blogides ringi surfates jäid silma X by Leina Neima blogis armsad kandilised kõrvarõngad. Kui augustis Terje juurde polümeersavi tundi läksin, oli mõttes, et midagi sellist kandilist võiks ka ise teha.
Ja tegingi valmis kaks kandilist kuju, millest oleks võinud kõrvarõngad teha. Aga algajale tegijale kohaselt polnud need väga täiuslikult kandilised...

Nüüd võtsin need uuesti karbist välja ja tegin hoopis ripatsid. Seega ühe kõrvarõnga paari asemel valmis hoopis kaks kaelakeed. (:

Üks on pisut roosam - tegin kaelakee osa roosadest väikestest seemnehelmestest ja lisaks on üks peenike roosa satiinpael ja teine lilla.Teine on lillam - lillakirjud seemnehelmed ja kahte erinveat tooni lillad satiinpaelad.Pildile jäi kahjuks sinakaid toone liiga palju, tegelikkuses on need ilusat lillat tooni.

13 March 2009

Pisut traadiväänamist

Proovisin vähendada kokkuostetud helmeste varusid... Õige pisut sai neid vähemaks (:


07 March 2009

Seelikud

Ma olen täiesti "seeliku inimene", pükse leiab mu riidekapist vaid mõne paari. Seelikuid aga mitmeid :) Poest ostetud mõni üksik, enamuses õmmeldud. Ja kaks heegeldatud :) (vooder siiski juurde õmmeldud)
ETRO seeliku heegeldasin eelmisel aastal (veebruar-aprill). Heegelnõel nr 1,75 ning heegelniidi valisin värvi järgi, tahtsin midagi ilusat rohelist. Nüüd samas häda pluusi valikuga - et pisut nõudlik toon ja päris iga värviga kokku ei sobi. Hetkel ootab kapis soojemaid ilmasid.

Seelikut heegeldama asudes, edenesid esimesed ringid suhteliselt kiiresti. Mida pikemaks aga seelik sai, seda laiemaks ta ka muutus. Viimaseid ringe heegeldades oli pigem see, et hea kui õhtu jooksul 1 ringki valmis sai.

Lehemotiividega seelik valmis eelmine aasta septembri alguses. Heegelnõel nr 3. Ja heegeldamine edenes tänu jämedamale lõngale ja suuremale heegelnõelale suhteliselt kiiresti.


See seelik ei ole ka nii ilmakartlik, saab praegu suhteliselt sageli kapist välja. Mõlemad seelikud õnnestusid väga hästi, et võib teinekordki midagi sellist ette võtta...

03 March 2009

Kampsun teisel ringil

Kunagi ammu ostsin omale ilusa kõrgekaelusega kampsuni. Värv oli just see, mis oli mulle väga armas - selline ilus lilla toon. Aga paraku poekampsunitega on sageli see lugu, et nad väsivad suht ruttu ära... minu kampsun pidas õnneks küllatki kaua vastu, sest kanda sai seda aastaid tagasi väga tihti. Aga siiski tuli aeg, kus enamuse ajast viibis see kapis, sest polnud enam see...

Kuid kuna kampsuni lõnga värv mulle ko hu ta valt meeldis, siis tuli suvel idee, et see üles harutada ja midagi uut kududa.
Siis seisis lõng kerades tükk aega, sest ma ei suutnud leida seda õiget mustrit. Alles sügisel leidsin sobiva mustri ja hakkasin seda kuduma...


Muster pärit ravelry-st. Õpetuse järgi pidi kuduma seda nr 5,5 vardaga, kuid et ära kasutada oma imelist lillat lõnga, tuli valida vardad nr 3 ja mustrit oli vaja pisut kohendada.See oli eelmise sügise esimene kampsun, mis sai kootud nr 3 vardaga. Kui valmis sai ka teine nr 3 vardaga koodud kampsun, siis peale seda peitsin need väikesed vardad ära. Sest ei ole ikka lihtne nii peenikeste varrastega suurt asja teha. :)
Related Posts with Thumbnails