17 February 2009

Pisut värve

Mulle ei meeldi praegused sombud, hallid ilmad. Külmakraade on talutavalt, aga päikest ei ole olnud näha juba mitmendat päeva (vähemalt Tallinnas küll mitte).
Vaja energiat saada kuidagi muud moodi. Seega midagi rõõmsavärvilist siia sombusesse õhtusse...

Kasutasin matte valgeid, helesiniseid, tumesiniseid, rohelisi ja punaseid seemnehelmeid. Kõiki neid värve oli täpselt niipalju, et sai käekee jagu ja jäi mõni üksik tükk järgi.


Kee on 14,5cm pikk, 4,5cm lai ja hõbedavärvi pikenduskett on 7cm. Väikesed helmed on põimitud ndebele (herringbone) tehnikas.

Kummaline pisut on see, et helmed on ju kõva materjal. Käekee pind aga on selline mõnus, pehme ja siidine... Võib öelda, et nahasõbralik. :o)

13 February 2009

Ahelkiri

Ahelkirju tuleb aeg-ajalt päris sageli. Kuid see kiri, on minu meelest kuidagi erilisem...

Kujutle, et on olemas pank, mis saadab su arvele iga päev 86400 krooni. Arve tühjendatakse igal õhtul, hoolimata sellest kas oled raha ära kasutanud või mitte. Mida sa teeksid? Loomulikult võtaksid kõik raha juba hommikul välja!
Igal ühel meist on selline pank. Selle panga nimi on AEG. Igal hommikul saadetakse su arvele 86400 sekundit. Igal ööl arve tühjendatakse. Hoolimata sellest, kuidas ja kas oled neid sekundeid kasutanud.
Sellele arvele ei saa korjata sääste, ega seda ei või ületada. Iga päev avab pank su jaoks uue arve. Öösiti see jälle tühjeneb. Kui sa ei ole oma summat kasutanud, on kaotus pöördumatu. Tagasiteed ei ole. Ei ole võimalik jätta pisut homseks, sa pead kasutama antut just täna. Investeeri targalt, nii et saaksid selle summa eest võimalikult palju õnne, tervist ning edu.
Aeg jookseb, kell tiksub! Tee parim mis sa suudad juba täna!
Arusaamaks ühe aasta tähendusest, küsi seda üliõpilaselt, kes jorutas aasta kooliajast maha.
Mõistmaks ühe kuu tähendust, küsi seda emalt, kelle laps sündis kuu aega varem.
Nädalast saad selge pildi, kui vestled nädalalehe toimetajaga.
Küsi tunni tähendust armastajailt, kes ootavad omavahelist kohtumist.
Minuti tähtsusest saad aru, kui räägid inimesega, kes jäi rongist maha.
Kui pikk saab olla sekund teavad pajatada inimesed, kes on läbielanud raske õnnetuse.
Sajandiksekundite mängust saab aimu jälgides tippsportlasi.
Hinda iga hetke, mis sulle on antud, eriti veel neid hetki, mida saad veeta koos lähedastega, kes tahavad oma aega just sinuga jagada. Pea meeles, et aeg ei oota kedagi. Eilne on ajalugu, homne on müsteerium, tänane päev on kingitus!
Sõbrad on tõeliselt haruldased: nad panevad sind naeratama ja julgustavad; nad kuulavad sind ja innustavad; nad on valmis avama oma südame!Ilusat saabuvat sõbrapäeva!!!

12 February 2009

Auguga kõrvarõngad

Mu õde vaatas mõni aeg tagasi mu helmevarud üle (mida on tegelikult suhteliselt vähe) ja leidis, et mul on väga palju erinevaid siniseid toone. Tuleb tõdeda, et sinine värv on tõesti ülekaalus. Aga... samas on piisavalt ka teisi värve. Näiteks kollaseid-kuldseid-merevaigu tooni seemnehelmeid.


Ja leidus ka roosasid-lillasid seemnehelmeid.


Kõrvarõngad tegin brick stitch tehnikas.

08 February 2009

Minu esimesed traadiväänamised

Natuke rohkem kui kaks aastat tagasi avstasin Isetegija foorumis pärlimängud, mida ma esialgu
mitu kuud lihtsalt suu ammuli vaatasin... Lemmikuks sai sealt mdm beadalot, kes on minu pärlimaailmas üheks eeskujuks.


Kui ma lõpuks otsustasin ka ise pärlitest ehteid tegema hakkama, siis võlus just põimimine, mis nüüd mul juba hästi välja tuleb. Ja vahel sekka sai ka mõni lahtine aas traadist väänatud...
Esialgu oli ideid, mida teha tohutult ja seetõttu ostsin kokku igasugu helmeid. Enamus neist aga jäi seisma, sest ei osanud oma ideid veel niimoodi rakendada, kui oleks tahtnud.
Nüüd peale mõningast proovimist ja harutamist traadiga, suutsin teha ka mõned kinnisemad aasad, millega ka rahule jäin. :) Ehk saan lõpuks ära kasutada erinevad helmed, mida helmespõimingutes on raske kasutada...

Alustasin tilkadele "aasade" tegemisega ja esimesena valmis paar paari lihtsaid kõrvarõngaid. Ja kuna õnnestus päris hästi, siis sai nii mõnigi tilgakujuline helmes omale uue väljanägemise :)

Kõrvarõngad tegin kokku 40 sinakashallist tilgast, 20 kummalgi kõrvarõngal. On teised sellised lõbusad ja natuke klõbisevad/sahisevad, kui pead liigutada.

Ja käekee - lillakirjudest väikestest tilkadest.
Kuid üsna veendunud, et traadiväänamist ma väga harrastama ei hakka, mul küüntest kahju :D

05 February 2009

Pilgupüüdjad

Kui ma mõnda aega tagasi ostsin metallik lillakirju seemnehelmesegu (sekka ka natuke rohelist tooni), lummas see mind kohe. Helmestel endil on juba piisavalt iseloomu, et midagi väga suurt ja keerulist neist teha ei olnud mõtetki. Seega valmis üks lihtne paar pilgupüüdjaid...


Kõrvarõngaste diameeter on umbes 5cm. Südameks on väike helelilla helmes.

Klubisse minekuks lausa loodud ;)


01 February 2009

Kaks käekeed

Mulle meeldib teha helmespõiminguid, nii valmivad ehted on alati omanäolised. Tegin kaks käekeed (ndebele tehnikas), üks külmemate toonidega, teine pisut soojemate toonidega.
Käekee tegemisel kasutasin nelja värvi erinevaid siniseid seemnehelmeid ning hõbedavärvi kinnist.
Käekee pikkus on 15cm, laius 3,4cm ja pikenduskett on 7cm.
Selle kee tegemisel kasutasin samuti nelja erinevat tooni siniseid seemnehelmeid ja lisaks merevaigu tooni seemnehelmeid. Käekeel on kullavärvi kinnis.
Pikkus 14cm, laius 3,4 ja pikenduskett 7cm.


Related Posts with Thumbnails