15 December 2009

Rustikaalse pulloveri jälgedes...

Mõni nähtud ese või idee võib jääda kummitama ning ei anna rahu enne, kui see enda poolt kuidagi teostatud on. Mind jäi kummitama Inga blogis nähtud rustikaalne pullover. Mu meelest oli see nii lihtne, stiilne ja põnev, et ma käisin neid ilusaid pulloveri pilte ikka ja uuesti vaatamas. Lisaks kasvas soov ka endale miskit sarnast kududa.
Pika otsimise peale leidsin Knit.1 ajakirjast ühe kudumi, mis oli kootud, alustades varrukast. Siis läksin lõnga jahile... kuid neist Tapestry toonidest oligi rustic kõige sümpaatsem. Kohandades natuke originaalmustrit, sai minu pullover selline:


Muster: Knit.1 - Spring/Summer 2008, Slouchy Top, link Ravelry-sse
Lõng - Rowan Tapestry, rustic - Veimevakk
Kulus natuke üle 5 toki
Varras 5 mm

Ma ei alustanud kudumit nii paljude silmade arvuga, kui õpetuses oli, sest soovisin kitsamaid varrukaid. Ning siis kehaosas kasvatasin silmi rohkem juurde. Jätsin ära ka suure kaeluse, sest siis oleks see mõnus triipude mäng mõnevõrra kaotsi läinud.
Aga projekt õnnestus suurepäraselt. Ma loodan, et Inga pahaks ei pane, et ma ta pulloveri mingil määral kopeerisin...
(lõnga toon on tegelikult hallim ja külmem)
Fotod: Kaili


I saw this amazing pullover in Inga`s blog. And I knew then that one day I want to make something similar, because it is so simple and stylish.
I found in Knit.1 Spring/Summer 2008, Slouchy Top and made not so slouchy version of it. Knitted the size S, started with 57 sts. Then followed the instructions to body increase and as I started with less sts I needed to increase them more.
I added 2 sts 8 times,
3 sts 2 times,
4 sts 2 times,
5 sts 4 times,
10 sts 2 times
and 16 sts 2 times.
Also did not made that long collar - I like this shorter version.
Yarn - Rowan, Tapestry, rustic - just abit over 5 skeins
Needels - 5mm
I do not need to say, that this is my new favourite ;)

3 comments:

Anna said...

Kena sviiter! Ja suht paksu kampsuni laiade varrukatega poleks nagunii midagi peale hakata, mantli varrukasse ei mahu. Nii et päris kena lahendus.

Sircu said...

väga kaunis! ja pildile jäänud käevõru on vist ka ise tehtud? igatahes sobib kampsuniga väga hästi!

Maarit said...

Aitäh Anna! Laiade varrukatega tekib jah see probleem, et mantel ei mahu selga. Kuid paraku on jah aastas rohkelt selliseid päevi, kus vaja miskit veel peale panna, et soe oleks...

Tänud Sircu! Käevõru jah enda tehtud :)

Related Posts with Thumbnails