31 December 2009

Küünlaalused

Võtsin ette ajakirja Käsitöö 2008 talvenumbri ja hakkasin tegema Leina õpetuse järgi Tiffani vitraaži stiilis küünlaaluseid.
Kui alguses oli plaanis peent mustrit aretada, siis õige pea sai mulle selgeks, et kui ikka fimoga kokkupuude on peaaegu et null, ei tule need peened mustrid ikka välja küll. Leppisin seega väga lihtsa mustriga.
Küünlaalused päevavalges:Küünlaalused küünlavalges:

Kasutasin kollast, oranži ja punast läbipaistva effektiga savi ning tavalist musta. Ühel küünlaalusel on natukene peenemad läbipaistvad osad ja rohkem musta, teisel vastupidi.
Kõige "põnevam" osa oli aga istuda gaasipliidi kõrval ja hoida ust õige pisut praokil, et temperatuur ikka üle 120 kraadi ei läheks. :)
Kuid õpetus oli mõnus ja ei olnudki nii keeruline teha, kui algul arvasin.
Õnnelikku uut aastat!!
.
.
Leina has made an amazing tutorial how to make tiffany style candle holders.
At first I was planning to make some nice pattern. But then I realized that being a totally beginner with polymer clay, it is easier to do something simple. I used three colours of transparent polymer clay - yellow, orange and red and also black.
.
Happy New Year!!

5 comments:

Siret said...

nooh - ma ütleks, et need on väga ilusad just niimoodi! Polegi vaja midagi keerulisemata aretada, kui nii on ju väga ilus :)

Maarit said...

:) on tõesti väga ilus. Ning kehtib jätkuvalt reegel, et päriselt veeel ilusam, kui pildil.

Aga nagu sai mainitud, et ma fimo puhul ikka täitsa algaja ja mul polnud tegema asudes õrna aimugi, et nii ka võib väga ilus jääda. Nüüd targem :)

lillysmuul said...

Vaga ilusad on ju!
Nyyd on vahemalt p6hjus jalle teha ,et saaks keerulisemaks minna! ;)

Maarit said...

Aitäh Lillysmuul!
Kusjuures on plaan paar tükki juurde teha.. kuid ma vist jätkan seda sama "mustrit" :)

X by Leina Neima said...

:=) Nii sümpaatne on saada tagasisidet tööjuhiste kohta - ikka ja alati on väike mure, kas on ikka arusaadav ja piisavalt põhjalik ja samas lihtne ning jälgitav.

Sinu küünlalaternad näevad tõesti lummavad välja, mul on hästi hea meel, et oma kogemust jagasid!

Related Posts with Thumbnails